CO W TRAWIE PISZCZY?
MAJ 2013

W środę 22 maja 2013 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Mirosławę Lewandowicz, pracownika PKO Banku Polskiego w Koźminie Wielkopolskim, która przyszła wręczyć nam nagrodę, jaką udało nam się wygrać w konkursie „Zimowe Oszczędzanie z SKO”.

Zima z SKO procentowała nagrodami! Wzięliśmy udział w rywalizacji dla szkół podstawowych i wygraliśmy APARAT FOTOGRAFICZNY.

Zgodnie z regulaminem konkurs miał na celu szerzenie w szkołach podstawowych idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. W celu wyrównania rywalizacji między szkołami, wprowadzono podział na 3 odrębne grupy:

- szkoły do 100 uczniów włącznie,

- szkoły od 101 do 300 uczniów włącznie,

- szkoły od 301 uczniów.

O końcowym sukcesie decydowały efekty popularyzacji SKO, czyli:

- liczba dzieci oszczędzających w SKO w szkole,

- suma środków zaoszczędzonych na rachunkach SKO uczniów w danej szkole.

Zakwalifikowaliśmy się do trzeciej grupy (od 301 uczniów) i znaleźliśmy się na 24 miejscu wśród 38 szkół nagrodzonych. Radość jest ogromna, ponieważ udało nam się pokonać około 1400 pozostałych szkół, z którymi rywalizowaliśmy w konkursie.

KWIECIEŃ 2013

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ŁAMIGŁÓWKA Z BLOGIEM SKO

W ostatnim tygodniu marca 2013 roku odbył się kolejny konkurs, który miał na celu promocję oszczędzania poprzez blogowanie. Każdy uczeń naszej szkoły mógł przez 7 dni rozwiązywać siedem kolejnych łamigłówek matematycznych, a rozwiązania umieszczać na naszym szkolnym blogu SKO.

Rozwiązywania zadań podjęło się 31 uczniów, spośród których 8 rozwiązało poprawnie wszystkie 7 łamigłówek. Oto zwycięzcy:

Michał z klasy Ib,

Agnieszka z klasy IIIb,

Hubert z klasy IIIb,

Natalia z klasy IVb,

Joanna z klasy Vc,

Joanna z klasy VIa,

Zuzanna z klasy VIa,

Mateusz z klasy VIa.

Pani Dyrektor Bożena Kulka wylosowała dodatkową nagrodę dla ucznia, który wśród 7 rozwiązań popełnił jeden błąd.

Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach SKO.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>