BEZPIECZEŃSTWO

,,BEZPIECZNIE PODCZAS WAKACJI”

W dniu 12 czerwca 2017r.- tuż przed nadciągającymi wakacjami w naszej szkole dla uczniów kl.O-VI odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji i ratownikiem panem Pawłem Jaworskim. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Pan ratownik rozmawiał z nimi na temat bezpiecznych zachowań nad wodą podczas letniego wypoczynku. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszem przypomniały jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw i innych miejscach na świeżym powietrzu. Przypomniano jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, jakich informacji nie należy udzielać oraz jak wzywać pomoc w sytuacji zagrożenia.

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista”

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

,,WAKACYJNY  KRAM”

W dniu 06.06.2017r. – wtorek-w naszej szkole  odbyło się spotkanie pod hasłem ,,Wakacyjny kram”, którego celem było podsumowanie innowacji pedagogicznej pod hasłem ,,Odżywiaj się prawidłowo, żyj bezpiecznie oraz zdrowo” Sala gimnastyczna zamieniła się w plażę. Aby utrwalić naszą wiedzę nt. bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania się  zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy.  Quiz nt. zdrowego odżywiania i bezpieczeństwa  towarzyszył nam przez  całe spotkanie. Zaprosiliśmy do zabawy rodziców. Wspólnie z nimi  rysowaliśmy RYBĘ-ŚMIESZKĘ, układaliśmy przysłowia o rybach,  ,,łowiliśmy ryby” (jabłka).

Już nie długo koniec roku szkolnego. Był to bardzo pracowity czas  dla nas wszystkich. Zaprosiliśmy wszystkich obecnych do oglądnięcia prezentacji multimedialnej, która była podsumowaniem naszej pracy - sukcesów i osiągnięć.

Podczas spotkania nie zapomnieliśmy również o naszych rodzicach z okazji ich święta – minionego Dnia Mamy i nadchodzącego Dnia Taty. To dla nich były tańce, wiersze i piosenki.

Było bardzo wesoło.!

WIZYTA NA BESENIE

,,Umiem pływać 2017”

w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej

,,Odżywiaj się prawidłowo, żyj bezpiecznie oraz zdrowo” uczniowie kl. IIa, IIb, IIc uczestniczyli w lekcjach nauki pływania w ramach realizowanego ,,Projektu Powszechnej Nauki Pływania” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu w Koźminie Wlkp. Lekcje pływania odbywały się na basenie w Pleszewie. Po zakończeniu nauki każdy z uczestników otrzymał medal.

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista”

WYSTAWA

,,MOJE AKWARUIM I MOJE RYBY”

wystawa  w Ośrodku Kultury

W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej

,,Odżywiaj się prawidłowo, żyj bezpiecznie oraz zdrowo”

odbył się konkurs plastyczno-techniczno-zdrowotny dla uczniów kl. O-VI. Zadaniem uczniów było wykonanie akwarium lub ryby – prace przestrzenne – z dowolnego materiału i dowolnej wielkości.

Wszystkie prace można oglądać w Ośrodku Kultury przy ul. Floriańskiej.

Niektórzy już zwiedzili, innych  ZAPRASZAMY!!!

Zespół ds. Promocji Zdrowia

Koordynator: Grażyna Leśniak

,,ODŻYWIAJ SIĘ PRAWIDŁOWO,

ŻYJ BEZPIECZNIE ORAZ ZDROWO"

W ramach innowacji pedagogicznej pt. ,,Odżywiaj się prawidłowo, żyj bezpiecznie oraz zdrowo" odbył się konkurs plastyczno-techniczno-zdrowotny. Zadaniem uczniów było wykonanie akwarium lub ryby – prace przestrzenne – z dowolnego materiału i dowolnej wielkości wg. własnego pomysłu.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Konkurs pt. ,,Moja ryba”

I miejsce : Bartosz Plewiński – kl. VI b,

II miejsce: Małgorzata Pluta- kl.IIa,

III miejsce: Julia Udzik– kl. IIIc, Kajetan Woźniak –kl. IIIb

Wyróżnienia:

• Tymoteusz Woźniak – kl.VIa

Konkurs pt.,, Moje akwarium”

I miejsce : Natalia Jakubiak – kl. II c,

II miejsce: Piotr Antoniewicz - kl.IIa, Adam Ciszewicz – kl. IIa,