SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

PATRON SZKOŁY – imprezy towarzyszące

w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły odbyły się pogadanki związane z wydarzeniami w 1906 roku. Przeprowadzono również test wiedzy z wykorzystaniem aplikacji www.quizizz.com Przygotowano wystawę poświęconą historii szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na grobach Patrona

Wrześniowe wizyty klas na groby patronów już na stałe wpisały się w kalendarium naszej szkoły. Uczniowie klasy IIa oraz IIb zapalili znicze. Święto Patrona Szkoły to dla naszej społeczności szkolnej ważne wydarzenie. Możemy bowiem wyrażać hołd strajkującym dzieciom i dumę z faktu, że są Patronem naszej szkoły.

 
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

PATRON SZKOŁY – imprezy towarzyszące

We wtorek 20 września w naszej szkole z okazji zbliżającego się Święta Patrona Szkoły  odbyły się dwa konkursy.

Pierwszy – plastyczny, przeznaczony był dla najmłodszych uczniów – z oddziału zerowego i klasy I. Drugi – konkurs wiedzy, przeznaczony był dla uczniów klas II – VI.

W konkursie plastycznym wzięło udział 18 dzieci. Natomiast wiedza o patronie sprawdzana była w dwóch kategoriach:

- klasy II-III, 21 uczestników

- klasy IV – VI 18 uczestników.

Zwycięzców konkursów poznamy podczas uroczystego apelu w piątek 23 września.

Organizatorzy

 

 

 

 

 


 
WYCIECZKA

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

16 września uczniowie klasy IIa, IIb uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego "Dworek-Czarny Sad" prowadzonego przez Beatę i Karola Śląskich. Dzieci poznały kucyka „Cygana” i każde chętne dziecko mogło usiąść na jego grzbiecie, aby poczuć się jak prawdziwy jeźdźca. Brawo za odwagę! Kontakt ze zwierzętami oraz możliwość ich karmienia sprawiły dzieciom ogromną frajdę. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły sobie również zasady bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzętami. Kolejnym punktem naszej wyprawy były zabawy na jesiennej łące. Piękna pogoda i doskonałe humory dały nam siłę, by pobawić się wesoło na pobliskim placu zabaw. Wielu wrażeń, emocji i ogromnej porcji śmiechu dostarczyła dzieciom przejażdżka wozem konnym przez leśne wertepy. Posiłki spożywane na powietrzu i po dużej aktywności ruchowej smakowały wszystkim podwójnie. I znów zostały niezapomniane wspomnienia:)

 
WYCIECZKA

WYCIECZKA DO BISKUPINA – III A, III B

W środę 21 września uczniowie klasy III a i III b wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Biskupina. Przygoda rozpoczęła się w Wenecji… skąd kolejką wąskotorową wyruszyliśmy do Biskupina. Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji, gdyż trwał właśnie XXII Festyn Archeologiczny. Obejrzeliśmy świetnie zachowane pozostałości osady łużyckiej sprzed 2700 lat. Głównym punktem programu było zwiedzanie imponującego osiedla obronnego ludności z tamtych czasów. W zrekonstruowanych chatach rzemieślnicy prezentowali swoje wyroby. Mogliśmy zobaczyć, jak kiedyś żyli mieszkańcy osady. Był też czas na zakup pamiątek. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda na podwieczorek. Pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do domu.

Tekst i foto: Mariola Szkudlarek

Marlena Nowak

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie świata w wykonaniu uczniów klas III

Trzecioklasiści wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Dzieci ochoczo przeszły wyznaczonymi trasami Koźmina Wlkp., aby świat, w którym mieszkają stał się bardziej czysty i piękniejszy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 78

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter