SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
WYCIECZKA

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

16 września uczniowie klasy IIa, IIb uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego "Dworek-Czarny Sad" prowadzonego przez Beatę i Karola Śląskich. Dzieci poznały kucyka „Cygana” i każde chętne dziecko mogło usiąść na jego grzbiecie, aby poczuć się jak prawdziwy jeźdźca. Brawo za odwagę! Kontakt ze zwierzętami oraz możliwość ich karmienia sprawiły dzieciom ogromną frajdę. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły sobie również zasady bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzętami. Kolejnym punktem naszej wyprawy były zabawy na jesiennej łące. Piękna pogoda i doskonałe humory dały nam siłę, by pobawić się wesoło na pobliskim placu zabaw. Wielu wrażeń, emocji i ogromnej porcji śmiechu dostarczyła dzieciom przejażdżka wozem konnym przez leśne wertepy. Posiłki spożywane na powietrzu i po dużej aktywności ruchowej smakowały wszystkim podwójnie. I znów zostały niezapomniane wspomnienia:)

 
OTWARTE DRZWI SZKOŁY

KARNAWAŁOWE DRZWI OTWARTE W JEDYNCE

Tegoroczne Drzwi Otwarte w Koźmińskiej Jedynce przypadły na Ostatki, tak więc 28 lutego przybyli do szkoły goście mogli liczyć na iście karnawałową zabawę. Licznie przybyłe dzieci wraz z Rodzicami witali w progach szkoły uczniowie przebrani w kolorowe karnawałowe stroje, wręczając wykonane ręcznie upominki oraz materiały promocyjne. Zebranych gości przywitała także Dyrektor Bożena Kulka, która przedstawiła program imprezy i zachęciła zebranych do wspólnej zabawy.

Niezwykle ciekawy okazał się dla wszystkich zebranych zaprezentowany na początku spotkania film promujący szkołę. Przedstawiał on to, co w Jedynce najlepsze, pokazywał dziecięce talenty, kreatywność oraz zaangażowanie pracujących z dziećmi nauczycieli, jak również bogatą infrastrukturę i bazę dydaktyczną szkoły.

Rozbrzmiał dźwięk bębenka, informujący o rozpoczynającej się części artystycznej. Jak co roku, za bogaty program artystyczny odpowiedzialni byli głównie uczniowie klas III wraz z wychowawcami, gdyż to właśnie oni w czerwcu pożegnają swe dotychczasowe Panie, które przyjmą pod swe skrzydła nowych wychowanków. Dzieci słowem i piosenką prezentowały walory szkoły oraz własne talenty. Ponadto, tańce zaprezentowały dzieci z oddziału  zerowego oraz ich starsze koleżanki, przygotowane przez wychowawczynie.

Po głównej części artystycznej dzieci przeszły do klas na słodki poczęstunek i herbatę, natomiast ich Rodzice mogli zapoznać się z przygotowaną przez Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krotoszynie – Karinę Bratborską prezentacją na temat gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole. Rodzice mogli także porozmawiać z dyrekcją placówki oraz nauczycielami pracującymi w Jedynce. Pani Dyrektor przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły i udzielała wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.

Dla dzieci przewidziano także moc innych atrakcji i niespodzianek, m. in. zajęcia rekreacyjno –  ruchowe, dyskotekę, piękne upominki; dzieci chętnie zwiedzały też szkołę i klasy, w których od września będą mogły się uczyć.

Szkoła Podstawowa Nr 1 to szkoła pełna bardzo utalentowanych dzieci, oraz nauczycieli gotowych te talenty odkrywać i rozwijać. Wszyscy przybyli Goście z zachwytem oglądali program artystyczny, w którego przygotowanie włączyła się cała społeczność uczniowska oraz Grono Pedagogiczne, a także chętnie uczestniczyli w tańcu i śpiewach, które prezentowane były na tak wysokim, profesjonalnym poziomie.

 

 

 

 

 

 
REKRUTACJA

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Szanowni Rodzice!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1

im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907

w Koźminie Wielkopolskim

uprzejmie informuje, że od dnia 22 lutego 2017 roku

rozpoczną się zapisy do oddziału „0” i klas I

na rok szkolny 2017/2018

 

I. W celu zapisania dziecka do szkoły należy złożyć w sekretariacie szkoły wypełnioną kartę zgłoszenia - dotyczy dzieci z obwodu szkoły;

karta zgłoszenia ucznia do klasy I

karta zgłoszenia ucznia do oddziału "0"

Do obwodu szkoły należą następujące ulice miasta i miejscowości gminy Koźmin Wlkp.:

Benedykta z Koźmina, Bractwa Kurkowego, J. Chełkowskiego, Chłapowskiego, Farna, Floriańska, Glinki, Grębowska, Gryszczyńskiego, Kobylińska, Konstytucji 3 Maja, Kościelna, Kościuszki, Krotoszyńska, Krótka, Lipowa, B-pa Łukomskiego, Marcińca, Murna, Nowa, Nowy Rynek, W. Odonica, Plac  NMP, Plebanka, Pleszewska, Podgórna, Podmiejska, Polna, Południowa, Pomnikowa, Poprzeczna, Powstańców Wlkp., Prosta, Przyjemskich, Słoneczna, Staniewska, Stary Rynek, Staszica, Stawowa, Stęszewkiego, Strzelecka, 25 Stycznia, Szkolna, T. Synoradzkiego, Targowa, Tomaszewskiego, Wałowa, Wąska, Św. Wawrzyńca, Wiatrolika, Wiatraczna, Wierzbowa, Wiśniowa, Wodna, Z. Wł. Wyszyńskich, Zamkowa, Zapłocie, Zielona, Zielony Rynek, Cegielnia, Czarny Sad, Dębiogóra, Kaniew, Klatka, Mogiłka, Lipowiec, Orla, Psie Pole, Staniew (bez odbudowania), Tatary.

II. Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkoli oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Koźmin Wlkp.

Załącznik nr 1

III. Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Koźmin Wlkp.

Załącznik nr 2

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

  • Uchwała Rady Miejskiej w Koźminie  Wlkp. w sprawie ustalenia kryteriów naboru oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów

Załącznik nr 3

Zarządzenie Nr 7/2017 Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. z dnia 17 lutego 2017r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniający

  • Oświadczenia
  • Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego
  • Deklaracja o kontynuacji  realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego

KLASY I

  • Uchwała Rady Miejskie w Koźminie Wlkp. w sprawie ustalenia kryteriów naboru oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów
  • Zarządzenie Nr 8/2017 Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. z dnia 17 lutego 2017r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym
  • Oświadczenia
  • Wniosek przyjęcie dziecka do klasy pierwszej
  • Karta zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej

 

Dyrektor Szkoły

Bożena Kulka

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie świata w wykonaniu uczniów klas III

Trzecioklasiści wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Dzieci ochoczo przeszły wyznaczonymi trasami Koźmina Wlkp., aby świat, w którym mieszkają stał się bardziej czysty i piękniejszy.

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Kropka, to dopiero początek…

15 września uczniowie klasy 2a włączyli się do wyjątkowej akcji -  Międzynarodowego Dnia Kropki.

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Obchody Dnia Kropki zaczęliśmy od przeczytania historii małej Vashti. Potem porozmawialiśmy o naszych umiejętnościach, zainteresowaniach i talentach. Następnie przystąpiliśmy do dzieła!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 94HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT