SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
SZKOŁA PRZYJAZNA SZEŚCIOLATKOM

Kapituła Programu Dobre Bo Polskie uhonorowała naszą szkołę certyfikatem potwierdzającym przyznanie godła

"Szkoła Przyjazna Sześciolatkom".

Otrzymaliśmy ten zaszczytny tytuł jako potwierdzenie stworzenia odpowiednich warunków do rozpoczęcia nauki w klasie I przez dzieci sześcioletnie.

 
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

 
UROCZYSTOŚĆ

10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ

Obchody Dni Koźmina 2014 rozpoczęły się w tym roku od uroczystego przemarszu dzieci ze wszystkich placówek oświatowych gminy, upamiętniający X rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Dzieci w kolorowych strojach nawiązujących do flag poszczególnych 28 krajów Unii przeszły w korowodzie ulicami miasta do zamku, by na scenie zaprezentować swe muzyczne, taneczne i aktorskie talenty. Cała impreza była zorganizowana z ogromnym rozmachem, wielotygodniowe przygotowania spowodowały, że ten pokaz artystycznych umiejętności, który był jednocześnie konkursem, został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

I miejsce zajęły ex aequo dzieci z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” w Koźminie Wlkp., które reprezentowały Polskę oraz uczniowie z SP w Starej Obrze, którzy wytańczyli sobie I miejsce grecką Zorbą. II miejsce zajęło Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. (Holandia), a III uczniowie SP Nr 3 w Koźminie Wlkp. (Włochy).

Nasza szkoła reprezentowała Hiszpanię, oraz kraje dodatkowe: Cypr i Danię. Dziewczęta z klasy V oraz VI zaprezentowały się w ognistym flamenco, pojawił się także matador oraz urocze Hiszpanki… i Hiszpanie. Wysłuchaliśmy też piosenki z filmu „Violetta” w wykonaniu Agnieszki Kieliby.

Więcej…
 
BEZPIECZNE WAKACJE

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

 
KONKURS "PALIĆ, NIE PALIĆ - OTO JEST PYTANIE"

29 maja 2014r. w Poznaniu odbył się finał wojewódzki  konkursu „Palić nie palić - oto jest pytanie”, w którym brały udział 33 prace. Uroczystość odbyła się w Multikinie przy ul. Królowej Jadwigi 51. Zwycięzcy otrzymali upominki i dyplomy. Na ekranie kinowym pokazano finałowe prace. Nagrodą dla wszystkich zaproszonych było obejrzenie filmu pt. „Rio 2”.

Następnego dnia, tj. 30 maja 2014r. w Krotoszynie w siedzibie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  zorganizowano finał etapu powiatowego tegoż konkursu. Brali w nim udział uczniowie klas V szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i zaproszeni na skromny poczęstunek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 35