SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
PROJEKT EDUKACYJNY

„RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”

Dnia 3 października 2014 roku w klasie I b rozpoczął się projekt edukacyjny „Rodzice czytają dzieciom”. Przez I okres w każdy piątek o godzinie 11.00 chętni rodzice będą czytać dzieciom swoje ulubione bajki, baśnie, legendy czy opowiadania  z dzieciństwa. Czytelnicze spotkania rozpoczęła pani Bogumiła Rybicka, która przeczytała „Słonia Trąbalskiego” Juliana Tuwima. Zabawne przygody Słonia wywołały uśmiech na twarzach pierwszoklasistów. Pani Bogunia przeczytaną książeczkę przekazała do klasowej biblioteczki. Dziękujemy! Czekamy na kolejne spotkania z książką!

Uczniowie klasy I b z wychowawczynią


 
WYCIECZKA

„WIZYTA W PIEKARNI”

W dniu 30 września 2014r. uczniowie z kl. IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami p. Beatą Chojnicką i p. Grażyną Leśniak udali się na wycieczkę do piekarni przy ul. Pleszewskiej w Koźminie Wlkp. Przywitał nas pan Piotr Marszałek – kierownik piekarni. Opowiadał jak powstaje chleb. Oglądaliśmy urządzenia potrzebne do wyrobu chleba i bułek, ale pewnych czynności nie wykona maszyna. Potrzebne są ludzkie ręce. Widzieliśmy jak piecze się bułki w wielkim gorącym piecu. Oczywiście zostaliśmy nimi poczęstowani.

Podziękowaliśmy za wspaniałe przyjęcie i z ciepłymi bułeczkami udaliśmy się do szkoły na śniadanie.  Były smaczne!

Zespół redakcyjny "Trzecioklasista”

 

Więcej…
 
ZNAK RODŁA

110 ROCZNICA URODZIN JANINY KŁOPOCKIEJ

- AUTORKI ZNAKU RODŁA

W sobotę, 27 września w sali widowiskowo – kinowej „Mieszko” odbyła się niezwykła uroczystość z okazji 110 rocznicy urodzin Janiny Kłopockiej, autorki Znaku Rodła. Po Mszy Świętej nastąpiło odsłonięcie tablicy poświęconej tej wielkiej artystce i patriotce. Tego dnia odbyła się też oficjalna premiera książki o życiu i twórczości autorki Znaku Rodła. Po prelekcji poświęconej biografii Kłopockiej nastąpił program artystyczny. Oprawę słowno–muzyczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. oraz uczniowie z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. pod kierunkiem nauczycieli: Pani Bożeny Kulki, Pani Marii Lewandowicz, Pani Janiny Sierszuły, Pani Małgorzaty Lewandowicz oraz Pani Izabeli Kaźmierczak.

Zebrani goście mogli wysłuchać wierszy o tematyce nawiązującej do patriotyzmu, piosenek w wykonaniu uczennic klasy VI a, VI b oraz dziewcząt z gimnazjum, a także chóru szkolnego. W finałowej odsłonie natomiast zabrzmiał „Polonez” cudownie wytańczony przez uczniów z SP Nr 1. Uroczystość prowadziły: Pani Dyrektor Bożena Kulka oraz Pani Wicedyrektor Maria Lewandowicz. Podniosła atmosfera sprawiła, że zebrani goście – członkowie Rodu Kłopockich, osoby związane ze Znakiem Rodła, jak i inni widzowie, wzruszali się, czując ogromny patriotyzm względem Polski i szacunek dla Jadwigi Kłopockiej, przypominając sobie „5 Prawd Rodła” i to, że nawet w dzisiejszej Polsce mogą one być aktualne.

https://www.youtube.com/watch?v=LgAl5RefeS4&feature=youtu.be

 
DZIEŃ CHŁOPCA

„DZIEŃ CHŁOPCA”

Jak co roku w dniu 30 września składaliśmy wszystkim chłopcom z naszej szkoły życzenia z okazji ich święta.

Również  w naszej klasie tj. IIIb zaśpiewaliśmy im gromkie

,,STO LAT” i wręczyliśmy upominki.

Dla wszystkich chłopców z naszej szkoły – od wszystkich dziewczyn szczere  życzenia:

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

Dziewczyny z Zespołu redakcyjnego "Trzecioklasista"

 
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

K ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY         K

Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Święta Patrona naszej szkoły.

W piątek, 26  września 2014 r. od rana uczestniczyliśmy w mszy św., na której uczniowie kl. VIb wraz z wychowawczynią panią Marzeną Adamkiewicz śpiewali w chórze, a uczniowie klasy VIa zadbali o oprawę mszy św.

Następnie spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy VI b oraz naszych pierwszaków. Punktem kulminacyjnym było m.in. uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pani dyrektor Bożena Kulka podzieliła chleb, który przedstawiciele klas zabrali do swych kolegów i koleżanek Pod koniec uroczystości uczniowie klas I otrzymali upominki od gwardzistów, z czego się bardzo cieszyli. Nie zapomnijmy o najmłodszych uczniach naszej szkoły. Oni też mieli swój udział w apelu : pięknie recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli.

Na końcu przedstawienia pani dyrektor z królem i królową wręczali nagrody laureatom konkursu wiedzy o Patronie Szkoły.

Oto wyniki konkursu

Laureaci:

Maja Talaga, kl. I a - konkurs plastyczny

Golińska Natalia - kl. I b - konkurs plastyczny

Kęsy Natasza - kl. I c - konkurs plastyczny

Konkurs wiedzy (test):

(klasy II – III):

1 miejsce Weronika Zawodna, kl. III b,

2 miejsce Eryk Krawczyk, kl. III b,

3 miejsce Michał Kieliba kl. III b

(klasy IV – VI):

1 miejsce Mateusz Gorzelanny, kl. V a

2 miejsce Agnieszka Kieliba, kl. V b

3 miejsce Zuzanna Kowalczyk, kl. VI a

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6