SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
WIZYTA W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ

l „Anioły z MGIEŁKI” l

Jest wśród nas grupa ludzi szczególnie potrzebujących miłości, pamięci i wsparcia; są to ludzie starsi i chorzy oraz samotni. Wielu z nich ostatnie lata swego życia spędza nie z rodziną lecz w Domach Opieki Społecznej, które zapewniają im godziwą egzystencje.

Dobrze, że są ludzie dobrego serca w tym uczniowie naszej szkoły, uczniowie należący do zespołu „MGIEŁKA”, którego założycielem i całym „motorem” jest Pan Janusz Talaga. Do zespołu należy 7 uczniów naszej szkoły oraz 3 uczniów ze SP nr 3.

Premierowy występ tego zespołu odbył się właśnie w Domu Opieki Społecznej w BaszkowieBył to wyjątkowy występ, dla wyjątkowych ludzi, pełen wzruszeń, łez, a także radości.

Wizyta w Domu Opieki Społecznej była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób; Pani Dyrektor naszej szkoły, Pana Leszka Spruty, Pana Janusza Talagi i Pana Romana Wyduby oraz pozostałych osób wchodzących w skład zespołu „MGIEŁKA”, a także dzięki wielkiej pomocy Pani Lidki Dzielickiej.

 

Więcej…
 
WIGILIA KLASOWA

J kkkkkk WIGILIA  W  KLASIE  VIA            J

NIESTETY JUŻ OSTATNIA W TAKIM GRONIE!


 
KONKURS Z MOTYWEM POWSTAŃCZYM

W dniu 18 grudnia 2014r. w sali kina „Mieszko” w Koźminie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów plastycznych:

"BOŻONARODZENIOWA KARTKA Z MOTYWEM POWSTAŃCZYM"

"BOŻONARODZENIOWA OZDOBA CHOINKOWA Z MOTYWEM POWSTAŃCZYM"

zorganizowanych przez:  I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp. oraz  Ośrodek Kultury w Koźminie Wlkp.

W krótkim podsumowaniu, organizatorzy podziękowali laureatom za udział  w przedsięwzięciu oraz docenili  pomysłowość i oryginalność  prac.  Zwrócili też uwagę , że konkursowe ozdoby zostaną wykorzystane do uświetnienia obchodów 96 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Wśród  nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Gracjana Ruszczyńska I miejsce  (kategoria kl. I - III)

Marcin Kwiatkowski - II miejsce   (kategoria kl. I - III)

Oliwia Trawińska -  II miejsce   (kategoria kl. IV – VI)

Po rozdaniu nagród  i dyplomów grupa uczniów  z naszej szkoły pod opieką pani Izabeli Kaźmierczak przedstawiła świąteczny  program artystyczny.  Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem.

 
WYCIECZKA KLASY VIa

Kgggg WIZYTA WE WROCŁAWIU         

18 grudnia 2014r. klasa VIa, pod kierunkiem i opieką wychowawczyni p. Izabeli Weichbrodt oraz p. Marii Mazurowskiej, wybrała się do Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum, gdzie mogliśmy podziwiać Panoramę Racławicką. To wielkie malowidło (wymiary tegoż dzieła to 15 m x 120 m) „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas, a powstało w ciągu zaledwie 9 miesięcy!

Pomysłodawcą Panoramy był znany lwowski malarz Jan Styka, który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka. Pomagali im również inni malarze. Autorom pomysłu zależało głównie na upamiętnieniu tradycji narodowych. Obraz powstał w setną rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej i zwycięskiej bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 pod Racławicami. Bitwę stoczyły ze sobą wojska powstańcze – z udziałem słynnych kosynierów – pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki – z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez generała Tormasowa. „Krzepiąca serca” bitwa racławicka miała dla będącego wówczas w niewoli narodu niezwykłe znaczenie.

My, jako widzowie, mogliśmy uczestniczyć w niecodziennym spektaklu złudzeń, który po prostu TRZEBA ZOBACZYĆ!

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta we wrocławskim ZOO, a w szczególności w nowo otwartym Afrykarium. Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Zrobiło to na nas wrażenie!!!

Mając na uwadze świąteczny czas, wybraliśmy się obejrzeć również jarmark bożonarodzeniowy. Przeszliśmy wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina(!), serów i czekoladowych pierników. Wrocławski Rynek stał się po prostu tłem dla bajkowej scenerii...  Magia świąt nas oczarowała...!

 

Więcej…
 
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi

Świąt wypełnionych radością i miłością,

niosących spokój i odpoczynek.

Nowego Roku 2015

spełniającego wszelkie marzenia,

pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

życzy:

Zespół redakcyjny "Trzecioklasista"


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 18