SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
FESTYN RODZINNY

FESTYN RODZINNY  W JEDYNCE

„Lato z Rodzinką i Jedynką”

– pod takim tytułem po raz kolejny Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. wraz z Gronem Pedagogicznym oraz pracownikami szkoły zorganizowała festyn rodzinny.

To czerwcowe wydarzenie to na stałe zapisało się w kalendarz imprez szkolnych. Choć pogoda początkowo nie sprzyjała, licznie zgromadzeni entuzjaści dobrej zabawy, przybyli, by spędzić czas w miłym towarzystwie, oraz obejrzeć występy artystyczne dzieci.

Dzieci, jak i dorośli, mieli możliwość skorzystania ze stanowisk gastronomicznych, wzięcia udziału w konkursach z nagrodami, a nawet zobaczyć miasto z lotu ptaka. Ponadto na milusińskich czekały inne atrakcje takie jak: malowanie twarzy, czy przejażdżki konne. Strażacy z OSP w Koźminie Wlkp. przygotowali pokaz ratownictwa przy użyciu specjalistycznego sprzętu do cięcia samochodów, czym wzbudzili ogromne zainteresowanie publiczności. Dużym zainteresowaniem cieszył się także plac zabaw.

Podczas festynu nie mogło zabraknąć zespołu No Name Kids, który swym występem uświetnił imprezę i jak zwykle porwał wszystkich do zabawy.

Pomimo chwilowej niedyspozycji pogodowej impreza jak zwykle okazała się ogromnym sukcesem, a piękna tęcza, która pojawiła się na naszym niebie, była bez wątpienia tego symbolem.

 
INFORMACJA

Dzień 20 czerwca 2014 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu szkoła zapewnia opiekę świetlicową.


 
WYCIECZKA

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

W dniu 16 czerwca 2014r. uczniowie kl. IIa i IIb -wraz z wychowawcami p. Beatą Chojnicką i p. Grażyną Leśniak - oraz oddziałów przedszkolnych OA i OB –opiekunowie: p. Agnieszka Maryniak i p. Izabela Kaźmierczak- udali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Powitał nas szeryf, który ostrzegał nas przed bandytą- schwytaliśmy go później. Na ranczu trzeba umieć doić krowę. My też to robiliśmy. Przeciągaliśmy linę. Spotkaliśmy się z ,,prawdziwym” Indianinem, z którym odtańczyliśmy taniec indiański przy tipi, czyli domku indiańskim. Z taperem wyławialiśmy złoto, za które każdy z nas otrzymał złotą monetę-cukierek. Indianin musi umieć radzić sobie w każdej sytuacji, dlatego dalej rzucaliśmy małym toporkiem w deski-zachowując bezpieczeństwo - podkową trzeba było trafić do wiadra i kapeluszem kowbojskim na rogi byka. To nie było łatwe! W wiosce Indiańskiej atrakcji jest mnóstwo!

Wycieczka bardzo nam się podobała. Dziękujemy naszym paniom za jej zorganizowanie, a naszym rodzicom za pomoc w opiece nad nami.

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista”

Więcej…
 
KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 16 czerwca 2014r. w Szkole Podstawowej w Mokronosie odbył się XI Miejsko – Gminny Konkurs Matematyczny „MATEMATYCZNY CZAR PARKonkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV, klasy V i klasy VI. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp., łącznie 46 uczniów. Zadanie uczniów, biorących udział w konkursie parami, polegało na rozwiązaniu zadania tekstowego, krzyżówki  oraz gier Intruz i Czarna owca. Zestawy zadań konkursowych przygotowali nauczyciele koźmińskiego gimnazjum.

Z naszej szkoły wzięli udział następujący uczniowie: kl. IV – Agnieszka Kieliba i Hubert Łapka, Marcelina Krupa i Mateusz Gorzelenny, kl. V – Michał Weichbrodt i Kajetan Bielawski, Bartosz Grochowiak i Łukasz Drewniak, kl. VI – Julia Kowalska i Joanna Klupś, Mateusz Bielawski i Filip Jankowski.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas V:

 

II miejsce:

Michał Weichbrodt, Kajetan Bielawski (kl. Va)

 

w kategorii klas VI:

 

II miejsce:

Julia Kowalska (kl. VIa), Joanna Klupś (kl. VIc)

 

Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. 
SZKOŁA PRZYJAZNA SZEŚCIOLATKOM

Kapituła Programu Dobre Bo Polskie uhonorowała naszą szkołę certyfikatem potwierdzającym przyznanie godła

"Szkoła Przyjazna Sześciolatkom".

Otrzymaliśmy ten zaszczytny tytuł jako potwierdzenie stworzenia odpowiednich warunków do rozpoczęcia nauki w klasie I przez dzieci sześcioletnie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 35