SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
KONKURS

Król Ortografii

8 czerwca odbył się szkolny konkurs ortograficzny o tytuł KRÓLA ORTOGRAFII. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 22 uczniów. Szkolni znawcy zasad ortograficznych pisali dyktando w dwóch grupach wiekowych: II – III i IV – VI.

Wyniki zmagań konkursowych zostaną ogłoszone podczas uroczystości kończącej rok szkolny.

 
AKCJA EDUKACYJNA

„RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”

W drugim okresie roku szkolnego 2015/2016 w klasie II b trwała druga edycja projektu edukacyjnego „Rodzice czytają dzieciom”. Przez cały II okres w każdą środę o godzinie 11.00 chętni rodzice czytali dzieciom książki. Wybierając książkę, korzystali z księgozbioru biblioteki szkolnej oraz porad bibliotekarki p. Janiny Sierszuły. Czytelnicze spotkania rozpoczęła pani Ksenia Figaj. Do projektu włączyła się też p. Lidia Dzielicka, p. Urszula Wierzowiecka, p. Joanna Marchwiak, p. Katarzyna Rąplewicz, p. Bogumiła Rybicka, p. Róża Szczotka, p. Karolina Kowalska i  p. Andrzej Ruszczyński. Czytelnicze spotkania przyniosły wszystkim wiele pozytywnych wrażeń i przeżyć. Często wywoływały na twarzach uśmiech, zdziwienie czy zadumę. Rodzice otrzymali pamiątkowe podziękowania, a dzieci za uważne słuchanie  słodką nagrodę. Czekamy na kolejne spotkania z książką!

Uczniowie klasy II b z wychowawczynią


 
AKCJA GŁOŚNEGO CZYTANIA

XV Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom

W dniach od 29 maja  do 3 czerwca  uczniowie klas pierwszych wzięli udział w akcji głośnego czytania w ramach XV Tygodnia Głośnego Czytania organizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Zaproszeni goście p. Marzena Domeńska – sołtys Czarnego Sadu i strażak ochotnik, radny Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp. p. Karol Jankowiak oraz przedstawicielki Hufca im. Strajku Dzieci Koźmińskich – druhny Agata, Jagoda i Michalina czytali dzieciom wybrane pozycje z literatury dziecięcej.

 
WYCIECZKA

Wycieczka klasy Ic i IIc do JURAPARKU w Krasiejowie

W piątek 3 czerwca 2016 r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka do JURAPARKU w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy  zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest TUNEL CZASU.

Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną. Dzieci często pytały o interesujące je tematy związane z tymi niesamowitymi zwierzętami. Następnym etapem wycieczki był PAWILON PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Co ciekawe, mogliśmy je podziwiać w ich naturalnej wielkości. Ostatnim punktem tak bogatego programu w Krasiejowie był niezwykły PLAC ZABAW, który zachwycił wszystkich. Po wyczerpującej zabawie w JURAPARKU udaliśmy się na obiad do McDonalds, a następnie pojechaliśmy do Wrocławia zwiedzić stadion piłkarski Śląska Wrocław. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Pogoda nam dopisała. Dzieci pełne miłych wspomnień zaraz po wyjściu z autobusu, opowiadały rodzicom, co widziały.


 
WYCIECZKA

SPACERKIEM PO STOLICY POLSKI

Koniec maja uczniom klas II a i II b upłynął na zwiedzaniu stolicy Polski. Dla niektórych była to pierwsza wycieczka do stolicy, w dodatku  - dwudniowa. Tym bardziej z kręcącą się łezką w oku, opuszczali Koźmin w drodze ku przygodzie.

Pierwszego dnia wycieczki dzieci zwiedziły gmach Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza, gdzie mogły zobaczyć miejsca, w których nagrywane są popularne programy rozrywkowe np. „Pytanie na śniadanie”, czy „Świat się kręci”. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali studia oraz słuchali słów przewodnika, który zdradzał tajniki tworzenia programów telewizyjnych. Kolejnym etapem podróży były Łazienki Królewskie oraz Starówka. Nie obyło się bez zerknięcia w stronę Stadionu Miejskiego. Po drodze, już z okien autobusu dzieci oglądały Pałac Kultury oraz inne, ważne miejsca stolicy. Na szczęście pogoda dopisała, dzięki czemu skąpana w promieniach słońca Warszawa, była jeszcze piękniejsza. Dzieci, choć zmęczone, chętnie się również przejechały metrem.

Kolejny dzień upłynął uczniom na zwiedzaniu Centrum Nauki „Kopernik”. Tam, oglądali najnowsze zdobycze techniki, mogli dotknąć wszystkich maszyn, eksperymentować, doświadczać – bo taka nauka jest przecież najbardziej efektywna.

Niestety, to co dobre, szybko się kończy. Dzień szybko mijał i trzeba było wracać do domu. W drodze powrotnej dzieci wstąpiły do Żelazowej Woli, by zobaczyć miejsce, z którego wywodził się nasz najwybitniejszy pianista i kompozytor  - Fryderyk Chopin.

Zmęczeni, ale szczęśliwi drugoklasiści, wrócili do domu.

Ta wycieczka z pewnością była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, możliwością zobaczenia stolicy Polski, jak i sprawdzianem samodzielności, który dzieci oczywiście zdały na szóstkę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 73

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter