SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
TEATRZYK

„TEATRALNE   A B C”

W środę 5 października dzieci z oddziału zerowego oraz z klas I-III obejrzały w kinie „Mieszko” przedstawienie kabaretu BZIK pt. „Teatralne A B C”. W wesoły i dowcipny sposób aktorzy odsłonili kulisy teatru dotyczące ról aktorskich, kostiumów, dekoracji oraz scenografii. Było dużo śmiechu i zabawy!

 
PROJEKT "MATEMATYCZNA JEDYNKA"

Projekt Matematyczne Rozgrywki Intelektualne

pod hasłem „Matematyczna Jedynka

Projekt dofinansowała Fundacja mBank

Wraz z powitaniem nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy realizację projektu Matematyczne Rozgrywki Intelektualne pod hasłem „Matematyczna Jedynka. Już na pierwszej lekcji matematyki uczniowie klasy IVa i Vb otrzymali kody i zaczęli swoją przygodę z programem Matlandia.

Matlandia to ponad 580 animowanych zadań dla uczniów klas 4–6 szkoły podstawowej. Kto pierwszy uratuje rozbitków z tajemniczej wyspy? Kto zdobędzie najwięcej złotych medali i nagród? Kto wywalczy sobie wysokie miejsce w lidze najlepszych matematyków? Ten, kto potrafi sprawnie liczyć, logicznie myśleć i ma doskonałą pamięć! Matlandia przypomina lubiane przez dzieci gry komputerowe – zamienia rozwiązywanie zadań w pełną emocji zabawę z elementami rywalizacji. Podoba się zarówno uzdolnionym, jak i tym, którym nauka sprawia trudności.


 
RAJD

Rajd rowerowy do Mokronosa

„Śladami lokalnych bohaterów powstania styczniowego”

W sobotę – 24 września 2016r.Samorząd Uczniowski wziął udział  w rajdzie rowerowym do Mokronosa „Śladami lokalnych bohaterów powstania styczniowego”, organizowanym przez PTTK Koźmin Wielkopolski. Spotkanie rozpoczęło się na placu przed kościołem w Mokronosie, przy grobowcu rodziny Szraderów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokronosie w krótkim montażu słowno – muzycznym przybliżyli nam sylwetki dwóch bohaterów naszego regionu – Napoleona Szradera – uczestnika powstania listopadowego i styczniowego, oraz Józefa Chełmickiego, który walczył w powstaniu styczniowym. Po krótkiej lekcji historii, na boisku Szkoły Podstawowej w Mokronosie czekały na nas już przygotowane ciekawe konkurencje sprawnościowe i wspaniały poczęstunek. W doskonałych humorach wróciliśmy rowerami do Koźmina.

 
WYCIECZKA

Z wizytą u Mikołaja Kopernika

W piątkowe popołudnie klasa VB wybrała się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Uczniowie wraz z wychowawczynią panią Marzeną Adamkiewicz pierwszego dnia  odwiedzili Muzeum Żywego Piernika, gdzie pod bacznym okiem toruńskich rzemieślników uczyli się wyrabiać i dekorować pierniki.

W sobotę z panem przewodnikiem Pawłem zwiedzali miasto  .Byli pod Krzywą Wieżą, pod domem ,gdzie urodził się Mikołaj Kopernik, widzieli chrzcielnicę , przy której został ochrzczony mały Mikołaj , pomnik astronoma, ratusz i wiele innym toruńskich zabytków. Swoja wycieczkę zakończyli w planetarium, gdzie wzięli udział w seansie filmowym pt. „Mój kumpel Niko”.

Późnym wieczorem bezpiecznie wrócili do domu, planując w następnym miesiącu kolejny ciekawy klasowy wyjazd.

 

 
KONKURS

KONKURS „PATRON SZKOŁY”

Z okazji obchodów Święta Patrona Szkoły po raz trzeci został zorganizowany  dla wszystkich chętnych uczniów konkurs plastyczny i wiedzy „PATRON SZKOŁY”.

Dzieci z oddziału zerowego oraz klasy pierwszej wzięły udział w konkursie plastycznym. Do organizatorów wpłynęło 18 prac. Komisja konkursowa w składzie: Bożena Kulka – Dyrektor szkoły, Janina Sierszuła – bibliotekarka, Mariola Szkudlarek –nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, przyznała nagrody:

I m - Zofia Wypuszcz  I a

II m - Tosia Figaj  oddział zerowy

III m - Lena Wojdała  I a, Mateusz Tokarski I a

Uczniowie z klas II – VI sprawdzali swoją wiedzę o patronie rozwiązując test „Co wiem o patronie szkoły?”. W kategorii klas II-III test rozwiązywało 21 uczniów, natomiast w kategorii klas IV – VI test rozwiązywało 18 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: Bożena Kulka – Dyrektor szkoły, Janina Sierszuła – bibliotekarka, Mariola Szkudlarek – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej przyznała następujące nagrody w dwóch kategoriach:

 

- kl. II – III: pięć równorzędnych nagród

Maja Talaga III a

Dominika Zawodna III a

Natalia Golińska III b

Natalia Mazurowska III b

Piotr Maćków III c

- kl. IV – VI

I m - Michał Kieliba V b

II m - Julia Głuszek V a, Weronika Zawodna V b

III m - Julia Jędrzejak VI a

Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

Organizatorzy

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 79HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT