SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
TURNIEJ UNIHOKEJA

 

W związku realizacją zadania publicznego priorytet 2,

działanie 1.6 Propagowanie unihokeja wśród mieszkańców Miasta i Gminy Koźmin  Wielkopolski,

w dniu 21 października 2014 roku na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. odbędzie się dla dzieci

Otwarty turniej unihokeja „O puchar UKS Jedynka”

w ramach projektu „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa”.

 
WYJAZD DO JAROCINA

13 października 2014r. klasy VIa i Vb wraz z wychowawcami: p. Izabelą Weichbrodt i Jackiem Zawodnym oraz paniami: Sylwią Skowrońską i Ewą Półrolniczak wybrały się do Jarocina. Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w Aquaparku. Uczniowie mogli korzystać z „dzikiej rzeki” z wyspą oraz grotą, jak również spędzić czas rekreacyjnie w siedziskach z masażem (och, jaki wspaniały relaks w „bąbelkach”). Ponadto korzystali z dwóch rur zjazdowych o długościach 120 m i 80 m, w jednej z nich mając dodatkową atrakcję – efekty świetlne. Nie obyło się bez wejścia na basen sportowy z podwodnym oświetleniem.

Kolejnym punktem wyjazdu były odwiedziny w Spichlerzu Polskiego Rocka – raju dla fanów rocka. Zobaczyliśmy ekspozycję poświęconą ponad 40-letniej historii jarocińskich festiwali i historii polskiego rocka. Wystawa w dużej mierze ma charakter medialny, co przyciąga w szczególności młodych odbiorców. Ekspozycja powstała w specjalnie zaadaptowanym na ten cel dawnym spichlerzu zbożowym położonym w zabytkowej strefie centrum miasta. Dowiedzieliśmy się, że spichlerz stanie się miejscem realizacji różnorodnych projektów kulturalnych.

Naszą wizytę w Jarocinie zakończyliśmy wspaniałą pizzą, która nas niezwykle wzmocniła po igraszkach wodnych.

Cóż, wspaniała wycieczka, czekamy na następną…

Więcej…
 
DZIEŃ NAUCZYCIELA

 
ŚWIĘTO W MIĘDZYBORZU

Święto pieczonego ziemniaka” w Międzyborzu

W piękne, słoneczne popołudnie, 11 października 2014 r. klasa I a wyruszyła na obchody „Święto pieczonego ziemniaka” zorganizowane w Międzyborzu przez Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Borzęciczkach. Było to pierwsze w tym roku spotkanie integracyjne zaprzyjaźnionych szkół. Na dobry początek przedstawiono genezę ziemniaka, dzięki której uczniowie dowiedzieli się, ile jest gatunków ziemniaka, skąd się wywodzi oraz jakie wartości odżywcze posiada. Po wysłuchaniu ważnych informacji rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy uczniami. Słoneczna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie na świeżym powietrzu konkurencji z ziemniakiem w roli głównej, m.in. slalom z ziemniakiem na desce, ważenie ziemniaków, rzut ziemniakiem do celu oraz obieranie ziemniaka na czas. Po doskonałej rywalizacji pomiędzy uczniami nadszedł czas na degustację smakowitych ziemniaków z gziczką.  Nie obyło się również bez smacznych drożdżówek i soczków. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkie upominki. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzy zakończono obchody „Święta pieczonego ziemniaka”. Jak zwykle - warto było się tam wybrać, z pewnością udana impreza.

Zespół integracyjny

 
DZIEŃ NAUCZYCIELA

W dniu 14 października 2014r. obchodzone będzie

Święto Edukacji Narodowej.

O godz. 11.00 odbędzie się uroczysty apel, na który serdecznie zapraszamy.

W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych; nie kursują autobusy szkolne.

Szkoła zapewnia opiekę świetlicową.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7