SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
WIZYTA W BIBLIOTECE

Na imieninach w  Bibliotece  Publicznej MiG w Koźminie Wlkp.

9 maja 2017 r. klasa VI a wraz z opiekunem panią Małgorzatą Lewandowicz wybrała się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. Podczas lekcji bibliotecznej szóstoklasiści dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat historii koźmińskiej biblioteki, m. in. to, że ma ona w tym roku 70 lat, a jej początki sięgają roku 1947. Młodzież obejrzała także zdjęcia budynków, w których mieściła się niegdyś biblioteka. Na koniec wizyty uczniowie podziękowali paniom bibliotekarkom i złożyli życzenia z okazji trwających od 8 do 15 maja imienin biblioteki, życząc dalszych sukcesów w pracy po zmianie siedziby instytucji.

 

 

 

 

 

Tekst: Marianna Bączyk, kl VIa

Foto: Biblioteka Publiczna MiG

 
WYCIECZKA

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

16 września uczniowie klasy IIa, IIb uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego "Dworek-Czarny Sad" prowadzonego przez Beatę i Karola Śląskich. Dzieci poznały kucyka „Cygana” i każde chętne dziecko mogło usiąść na jego grzbiecie, aby poczuć się jak prawdziwy jeźdźca. Brawo za odwagę! Kontakt ze zwierzętami oraz możliwość ich karmienia sprawiły dzieciom ogromną frajdę. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły sobie również zasady bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzętami. Kolejnym punktem naszej wyprawy były zabawy na jesiennej łące. Piękna pogoda i doskonałe humory dały nam siłę, by pobawić się wesoło na pobliskim placu zabaw. Wielu wrażeń, emocji i ogromnej porcji śmiechu dostarczyła dzieciom przejażdżka wozem konnym przez leśne wertepy. Posiłki spożywane na powietrzu i po dużej aktywności ruchowej smakowały wszystkim podwójnie. I znów zostały niezapomniane wspomnienia:)

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie świata w wykonaniu uczniów klas III

Trzecioklasiści wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Dzieci ochoczo przeszły wyznaczonymi trasami Koźmina Wlkp., aby świat, w którym mieszkają stał się bardziej czysty i piękniejszy.

 
KONKURS MATEMATYCZNY KLAS III

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH

„MAŁY MISTRZ MATEMATYKI

27 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w  Koźminie Wlkp. przeprowadzony został VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich „MAŁY MISTRZ MATEMATYKI”. Konkurs miał na celu rozwijanie uzdolnień i zainteresowań  matematycznych, dostarczenie uczniom rozrywki umysłowej, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów oraz integracji środowiska uczniowskiego.

W konkursie wzięło udział 10 uczestników szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów klas trzecich.

I miejsce zajęła Dominika Zawodna uczennica kl. III a

MAŁY MISTRZ MATEMATYKI


 
KONKURS "DWIE STRONY SIECI"

PODSUMOWANIE KONKURSU „DWIE STRONY SIECI”

24.04.2017r. w Sali Reprezentacyjnej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego w ramach projektu pod nazwą „Dwie strony sieci”. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Jego celem było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń występujących w sieci oraz wyposażenie ich w nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania tym zagrożeniom, a także kształtowanie i umacniania postaw asertywnych wobec zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią oraz wzbudzanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

Zadaniem uczniów było przygotowanie komiksu lub spotu na temat profilaktyki w zakresie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz zapobiegania zagrożeniom występującym w internecie.

Należy podkreślić, że konkurs odbywa się dwuetapowo. Na poziomie powiatowym do konkursu przystąpiły trzy placówki oświatowe: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp., Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. oraz Zespół Szkół w Zdunach. W konkursie wzięło udział  w sumie 11 uczniów, w tym 7 z naszej szkoły.

SP Nr 1 reprezentowali uczniowie z klasy VI a, którzy wykonali komiksy.

Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Jan Praczyk

II miejsce – Julia Jędrzejak

III miejsce (zespołowo) – Damaris Rolnicka

– Oliwia Orłowska

– Jakub Drozd

Upominki za udział otrzymali: Oliwia Trawińska i Łukasz Grobelny.

Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Lewandowicz i pedagoga Marzeny Tomczak.

Praca plastyczna laureata I miejsca zostanie przekazana do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu celem uczestnictwa na etapie wojewódzkim.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Tekst: SP Nr1

Foto: Małgorzata Krupa, SP1

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 99HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT