SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
PROFILAKTYKA

Apel profilaktyczny

W środę, 29.04.2015 roku w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny, który poruszał bardzo ważne zagadnienia, dotyczące zdrowego sposobu odżywiania, uprawiania sportu, uzależnień, używek oraz zasad ruchu drogowego.

Uczniowie recytowali wiersze, odtwarzali prezentacje multimedialne, krótkie filmy własnego autorstwa oraz śpiewali piosenki. Artyści spisali się na medal, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy uświadomiliśmy sobie, jak ważna dla naszego zdrowia i życia jest profilaktyka. Prezentowane utwory promowały zdrowy, aktywny styl życia  oraz przypominały, że w każdej sytuacji można powiedzieć „nie”,  bo  uzależnienia są jak droga, która prowadzi donikąd.

Dzięki apelowi jesteśmy bardziej świadomi, co się może stać, gdy przestaniemy pamiętać o  zdrowym odżywianiu, uprawianiu sportu
i o tym, jak łatwo się uzależnić.  Musimy świadomie dbać o nasze zdrowie i życie! ŻYJMY ZDROWO I BEZPIECZNIE!

Agnieszka Kieliba z redakcji gazetki „Nowinki z Jedynki

 
APEL

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI

W dniu dzisiejszym 6 maja 2015 uczniowie naszej szkoły uczcili uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z tej okazji odbył się uroczysty apel. 224 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły. Nie zabrakło biało – czerwonej flagi państwowej, hymnu, daty 3 Maja 1791 roku oraz nazwisk Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja. Zwrócono uwagę na doniosłość Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez uczniów klas II a i IV a oraz chór szkolny, którzy  zaprezentowali montaż słowno – muzyczny.

 
QUIZ PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY

X Gminny Quiz Przyrodniczo – Ekologiczny


W dniu w 07.05.2015 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borzęciczkach odbył się X Gminny Quiz Przyrodniczo – Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny.

Drużynę młodszą reprezentowali następujący uczniowie:

-  Agata Świątkowska II b

-  Kieliba Michał III b

-  Praczyk Jan IV a

Drużynę starszą reprezentowali:

-  Kieliba Agnieszka Vb

-  Krzyżanowska Natalia VI b

Uczestnicy pracowali w grupach i musieli zmierzyć sie z testem, który składał się z zadań praktycznych i teoretycznych. Musieli wykazać się sporą wiedzą z zakresu ekologii i przyrody. Zadania wymagały logicznego rozumowania, myślenia oraz zastosowania wiedzy w praktyce.

Nasi uczniowie wypadli wspaniale.

Grupa młodsza zajęła I miejsce, a grupa starsza  II miejsce.

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe o tematyce przyrodniczo – ekologicznej oraz dyplomy.

 
KOŹMIŃSKI KONKURS TALENTÓW

III Koźmiński Konkurs Talentów

W piątek, 17.04.2015r. w Gimnazjum Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. odbył się III Koźmiński Konkurs Talentów.

Brali w nim udział uczniowie szkół z gminy Koźmin Wlkp. Uczestników oceniano w dwóch kategoriach:  szkoły podstawowe oraz  gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Nie zabrakło oczywiście uczniów, a właściwie uczennic z naszej Jedynki, a były to: Julia Rutowska, Natalia Praczyk i ja (Katarzyna Krzyżaniak). Do występu przygotowywały nas panie: Małgorzata Lewandowicz oraz Izabela Kaźmierczak. Na próbach wyciskałyśmy siódme poty, nasze „mentorki” dbały o każdy szczegół. Każdy wie, że ciężka praca się opłaca, więc jak co roku nasza szkoła stanęła na podium: drugie miejsce też jest DOBRE!

To był mój ostatni sukces w podstawówce… Nigdy nie zapomnę „drobnych” uwag p. Lewandowicz i wsparcia koleżanek, bo im zawdzięczam to osiągnięcie.

Kasia Krzyżaniak, kl. VI b


 
ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zebrania z Rodzicami

5 maja 2015r. w sali gimnastycznej nr 1 odbędzie się spotkanie z Rodzicami

Agenda spotkania:

godz. 16.00 prelekcja dla Rodziców uczniów klas V – tych;

temat spotkania: procedury przeprowadzania sprawdzianu w klasie VI szkoły podstawowej


godz. 16.30 prelekcja dla Rodziców uczniów klas V – tych i VI – tych oraz wszystkich zainteresowanych;

temat spotkania – „Narkotyki i skutki ich zażywania” – prelekcja pani Dominiki Manista, pracownika Punktu konsultacyjnego ds. narkomanii w Krotoszynie, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Twoja Alternatywa”.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 27