SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
SPOTKANIA

CIEKAWE SPOTKANIA

W  ramach ogólnopolskiego programu "AKTYWNA SZKOŁA –AKTYWNY UCZEŃ” w dniu 2 grudnia 2014r. - na zaproszenie pań: dyrektor Bożeny Kulki , Grażyny Leśniak, Marzeny Tomczak w naszej szkole gościliśmy panie: Lidię Wasielak, Joannę Rogowską–Sroka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie. Panie zaprezentowały rodzicom  prelekcje nt. "Niedostosowania społeczne dziecka, agresja, izolacja w grupie”.

W tym samym dniu gościliśmy również p. dietetyk Sabinę Mikołajską, która  w bardzo interesujący sposób  przedstawiła rodzicom jak nieprawidłowe odżywianie może doprowadzić do zaburzeń stanu zdrowia. W swojej prezentacji zwróciła uwagę na bulimię, anoreksję pokazując osoby dotknięte tymi  chorobami.

Więcej…
 
MIKOŁAJKI

Mikołajki w klasach I

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się niezwykły Gość - Święty Mikołaj! Mikołaj dotarł do klas I z workiem pełnym słodkości oraz drobnych upominków. Dla każdego dziecka znalazła się paczka, i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego. Każdy też mógł usiąść na kolanach Świętego Mikołaja i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. W tym wyjątkowym dniu „mikołajkowe” czapki przyozdobiły głowy prawie wszystkich pierwszaków. Na pożegnanie Mikołaj zaprosił do wspólnego zdjęcia przy choince.

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

Więcej…
 
SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Andrzejkowe spotkanie integracyjne

Podczas dyskoteki andrzejkowej, w czwartek 27 listopada br. odbyło się drugie w tym roku spotkanie integracyjne zaprzyjaźnionych szkół. Gościliśmy w naszej szkole uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach. Chętni do poznania przyszłości mogli sobie powróżyć, a wszyscy bawili się doskonale przy dźwiękach znanych przebojów. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców klasy Ia. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

 
WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

W piątek, 28.11.2014 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.  odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas piątych  i szóstych.

Test konkursowy zawierał kilkanaście zadań o charakterze zamkniętym i otwartym. Każdy uczestnik konkursu musiał wykazać się umiejętnością napisania m. in. dialogu i listu w oparciu o treść powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Szósta klepka".

Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, należało zdobyć co najmniej 30 na 40 punktów. Udało się to sześciu uczniom. W eliminacjach rejonowych naszą szkołę będą reprezentować: Agnieszka Kieliba z klasy piątej „b” oraz  Natalia Ptak, Michał Weichbrodt, Marceli Skowroński, Katarzyna Krzyżaniak i Weronika Kukfisz z klas szóstych.

POWODZENIA!!!

Weronika Kukfisz, redaktor gazetki szkolnej „Nowinki z Jedynki

 
W PIEKARNI

Pierwszaki w piekarni

W poniedziałek 1 grudnia pierwszaki wraz z wychowawczyniami: Marleną Nowak, Mariolą Szkudlarek i Agnieszką Maryniak wybrali się do piekarni GS w Koźminie Wlkp. Dzieci poznały tajniki wypieku chleba i bułek. Dowiedzieli się jak trudna jest praca piekarza.

Jednak ciężka praca ich nie zniechęciła, gdyż wielu zgłosiło się na ochotników do zawodu piekarza. Zobaczymy ilu wytrwa w swym postanowieniu…

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 16