SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
ZDROWIE

„ŚNIADANIE DAJE MOC”-

Dzień zdrowego śniadania 7 listopada 2014r.

OGÓLNOPOLSKA  AKCJA

PROMUJĄCA  ZDROWE ODŻYWIANIE

Uczniowie klas I – III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej zdrowie pt. "7 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania”, która  została zorganizowana w ramach programu "ŚNIADANIE DAJE MOC” (8 listopada to była sobota). Wszyscy staraliśmy się dobrze przygotować do tej akcji, dlatego najpierw uzgodniliśmy kto przyniesie obrusy, nakrycia, zdrową żywność.  Poprosiliśmy o pomoc rodziców. Zadania zostały przydzielone, a my z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień. Popatrzcie sami!

 

Więcej…
 
POLSKIE LINIE KOLEJOWE

AKCJA INFORMACYJNA PKP

BEZPIECZNE ZACHOWANIE SIĘ NA TERENIE KOLEJOWYM

W środę, 31. października w naszej szkole odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa związanego z korzystaniem z usług Polskich Linii Kolejowych. Ta akcja informacyjna została przeprowadzona przez Pana Wiesława Głuszka z PKP PLK Zakładu Linii Kolejowych z Ostrowa Wlkp. oraz Pana Jacka Furmankiewicza, który jest Komendantem Posterunku SOK w Jarocinie.

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnych zabaw w pobliżu kolei i przejazdów kolejowych, kształtowanie wrażliwości na innych, poszanowania prawa i własności, ukazanie skutków niewłaściwych zachowań na terenie kolejowym oraz zapoznanie uczniów z konsekwencjami prawnymi za naruszenie bezpieczeństwa na terenie kolejowym.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tej bardzo ważnej „lekcji”, od której kiedyś może zależeć życie.

Panowie prowadzący opowiadali zgromadzonym słuchaczom o transporcie kolejowym, o roli PKP i poszczególnych jej pracowników, a także o roli Straży Ochrony Kolei.

Uczniowie obejrzeli także film edukacyjny ukazujący konsekwencje nieodpowiedzialności związanej z poruszaniem się po ulicy, gdy przejeżdża po torach pociąg; brali udział w quizie edukacyjnym z nagrodami.

Na zakończenie dzieci wymieniły zasady właściwego zachowania się na terenie kolejowym oraz działania, jakie trzeba podjąć w sytuacji niebezpieczeństwa.

 
WARSZTATY FILMOWE

„TAJEMNICZA KSIĘGA PRZYGÓD”

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-III w dniu 6 listopada 2014 r. wzięli udział w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych dla dzieci. Zajęcia prowadzone były przez Teatr Show w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie”. W trakcie zajęć dzieci „odkrywały” trzy karty Tajemniczej Księgi Przygód: Krainę Dzikiego Zachodu, Krainę Księżniczek i Smoków oraz Krainę Robotów i Kosmitów. Dzięki współpracy z reżyserem, operatorem kamer i montażystami w profesjonalnym studiu filmowym mogły poznać podstawy pracy na planie filmowym oraz różne techniki i efekty filmowe np. animacje. Dzięki rekwizytom oraz ekranom do trików technicznych typu green screen uczestnicy warsztatów mogli  obserwować efekty zajęcia na żywo na dużym ekranie. Podsumowaniem warsztatów była projekcja filmu zrealizowanego przez dzieci podczas zajęć.

Wszyscy przeżyli prawdziwą filmową przygodę!

 
POMOC DLA ZWIERZĄT

POMOC DLA ZWIERZĄT Z KROTOSZYŃSKIEGO SCHRONISKA

W dniach 4 i 5 listopada 2014 r w naszej szkole obyła się zbiórka rzeczy dla krotoszyńskiego schroniska dla zwierząt. Jak zwykle „JEDYNKOWICZE” nie zawiedli; uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, ofiarowali na rzecz schroniska stare dywany, chodniki, koce, swetry, które w zimowych miesiącach zapewnią ciepłe legowiska mieszkańcom schroniska.

Wśród zebranych darów znalazła się też sucha karma, karma w puszkach oraz buda.

Wszystkim, którzy nam pomogli – DZIĘKUJEMY!

Uczniowie kl. II b z wychowawczynią

Więcej…
 
10 LISTOPADA

Dzień 10 listopada 2014r.

jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu nie kursują autobusy szkolne.

Szkoła zapewnia opiekę świetlicową.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 11