SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim
BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w poniedziałek 11 stycznia 2016r. odbyło się spotkanie z policjantem. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych, zabawy na świeżym powietrzu oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniowie otrzymali wskazówki:

 

  • jak bezpiecznie bawić się na śniegu
  • jak zachować się na kuligu.

 

Omówiono zagrożenia oraz sposoby na ich uniknięcie dotyczące zimowych zabaw w rejonie drogi oraz wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o:

  • konieczności zamykania drzwi od wewnątrz
  • o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.

Pan policjant przypomniał uczniom o noszeniu odblasków.

Spotkanie minęło w miłej i przyjaznej atmosferze, a informacje i udzielone przestrogi dotyczące bezpieczeństwa, na pewno pozwolą wszystkim uczniom w dobrym zdrowiu powrócić po feriach do szkoły.

 
WARSZTATY PLASTYCZNE

WARSZTATY PLASTYCZNE – MASKI KARNAWAŁOWE I BALIK PRZEBIERAŃCÓW

19 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się bal przebierańców dla uczniów klas I-III. Dzieci w poniedziałek, 18 stycznia uczestniczyły w warsztatach, podczas których przygotowywały maski karnawałowe, w których mogły wystąpić podczas baliku. Chętnych do zabawy nie brakowało. W rytmie dyskotekowych melodii dzieci świetnie się bawiły. Opiekę nad nimi podczas warsztatów oraz baliku sprawowały Panie ze świetlicy oraz Maria Mazurowska, Agnieszka Maryniak i Anna Wybierała. Prócz tańców i pląsów dzieci brały udział w wielu zabawach i konkursach z nagrodami jak np. „Muzyczne Krzesełka”, „Chodzi Lisek…”, konkurs taneczny. Dzieci były bardzo zadowolone z zabawy, mogły przecież spędzić czas w miłej atmosferze, wśród przyjaciół. Na głodnych i spragnionych, zarówno w dzień warsztatów, jak i podczas balu, czekał słodki poczęstunek i ciepła herbata. Dzieci spędziły bardzo przyjemnie czas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
LIST

LIST DO DZIECI I MŁODZIEŻY

W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ FERIAMI ZIMOWYMI

Drodzy i Szanowni,

Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Przede wszystkim jest jednak okazja do wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzenia czasu podczas jazdy na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach oraz długich spacerów, a w przypadku braku śniegu i mrozu -  na pływalni czy w halach sportowych.

Ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą dla telewizora czy komputera. Aktywność procentuje – służy nie tylko lepszemu samopoczuciu i zdrowiu, ale ma także wpływ na kondycję psychiczną i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Czas ferii wykorzystajcie jak najefektywniej, tak by z uśmiechem wrócić do szkolnej ławki. Podczas wszelkich aktywności pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.

Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy. Ślizgawki na zamarzniętych rzekach, stawach, jeziorach – kuszą, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajcie także o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze noście przy sobie elementy odblaskowe, które sprawiają, że jesteście widoczni dla kierowców.

W trudnych sytuacjach nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc. Do Waszej dyspozycji jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pod numerem 800 12 12 12 czekają  eksperci – gotowi Was wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie problemy.

Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.

Z pozdrowieniami,
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

 
KOLONIE - LATO 2016

 
FERIE ZIMOWE

PLAN ZAJĘĆ PODCZAS FERII ZIMOWYCH

PONIEDZIAŁEK 18.01.2016 r.

9.00-12.00   Zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej.

WTOREK 19.01.2016 r.

9.00-12.00  Balik karnawałowy w świetlicy szkolnej (stroje karnawałowe mile widziane :)).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 55