SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
INFORMACJA

Dzień 16 czerwca 2017r. jest dniem wolnym

od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.

organizuje w dniach

28-30 sierpnia 2017 r.

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

dla przyszłych pierwszoklasistów oraz dzieci z oddziału zerowego


W programie przewiduje się m.in. zajęcia rekreacyjno-sportowe, taneczne, plastyczne

Zgłoszenia przyjmuje sekretariat szkoły do dnia 19 czerwca 2017 r.

Karta zgłoszenia

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty lub  telefoniczny 62 7216854

Serdecznie zapraszamy

 
PODSUMOWANIE

 
INNOWACJA PEDAGOGICZNA

,,WAKACYJNY  KRAM”

W dniu 06.06.2017r. – wtorek-w naszej szkole  odbyło się spotkanie pod hasłem ,,Wakacyjny kram”, którego celem było podsumowanie innowacji pedagogicznej pod hasłem ,,Odżywiaj się prawidłowo, żyj bezpiecznie oraz zdrowo” Sala gimnastyczna zamieniła się w plażę. Aby utrwalić naszą wiedzę nt. bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania się  zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy.  Quiz nt. zdrowego odżywiania i bezpieczeństwa  towarzyszył nam przez  całe spotkanie. Zaprosiliśmy do zabawy rodziców. Wspólnie z nimi  rysowaliśmy RYBĘ-ŚMIESZKĘ, układaliśmy przysłowia o rybach,  ,,łowiliśmy ryby” (jabłka).

Już nie długo koniec roku szkolnego. Był to bardzo pracowity czas  dla nas wszystkich. Zaprosiliśmy wszystkich obecnych do oglądnięcia prezentacji multimedialnej, która była podsumowaniem naszej pracy - sukcesów i osiągnięć.

Podczas spotkania nie zapomnieliśmy również o naszych rodzicach z okazji ich święta – minionego Dnia Mamy i nadchodzącego Dnia Taty. To dla nich były tańce, wiersze i piosenki.

Było bardzo wesoło.!

 
GMINNY DZIEŃ DZIECKA

FOTOREPORTAŻ - GMINNY DZIEŃ DZIECKA

 

 
SZKOLNY DZIEŃ DZIECKA

FOTORELACJA ZE SZKOLNEGO DNIA DZIECKA


 
NIEBYWAŁY SUKCES

LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

Dnia 26 maja 2017 roku, w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów wojewódzkich, odbywających się w roku szkolnym 2016/2017. Warto wspomnieć, że do etapów szkolnych konkursów zgłosiło się 32 700 uczniów z placówek województwa wielkopolskiego. Po pokonaniu trzech trudnych etapów, laureatami zostało 190 uczniów, w tym 64 z j.angielskiego, 54 z j.polskiego, 49 z przyrody i 23 z matematyki. Wśród zwycięskiej pięćdziesiątki czwórki z języka polskiego znalazła się uczennica naszej szkoły –

Marianna Bączyk z klasy VI a

która w etapie wojewódzkim konkursu zdobyła 39/40 punktów. Po krótkim koncercie uczniów szkoły muzycznej, laureaci wraz z naszą reprezentantką otrzymali nagrody i zaświadczenia. Na uwagę zasługuje fakt, iż wspomniany dokument daje Mariannie prawo wyboru jakiejkolwiek szkoły ponadpodstawowej wraz ze stuprocentową gwarancją przyjęcia do placówki oraz, co najważniejsze zwalnia uczennicę z pisania egzaminu kończącego VIII klasę z języka polskiego. Gratulujemy!!!

 
WYCIECZKA

WYCIECZKA DO TORUNIA

W środę 31 maja 2017 r uczniowie klasy II c i III c wraz z rodzicami i opiekunami pojechali na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był o 5.00 rano i mimo wczesnej pory wszyscy stawili się punktualnie. Przed nami była długa droga i bardzo ciekawy program zwiedzania. Już o godzinie 9.00 byliśmy w Toruniu i zwiedzaliśmy Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy w którym mogliśmy eksperymentować, poprzez zabawę zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. Rejs po królowej polskich rzek Wiśle, był też niezapomnianą przygodą. Po smacznym obiedzie wybraliśmy się na spacer po ulicach Torunia, który wiódł od Krzywej Wież poprzez Rynek Staromiejski, mury obronne, bramy, baszty. Widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, pomnik Flisaka, dom w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Szliśmy Piernikową Aleją Gwiazd. Byliśmy także w Planetarium – Geodium. Był też czas na zakup pamiątek. Na koniec odwiedziliśmy Fort IV w którym braliśmy udział w warsztatach piernikowych W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda. Pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do domu.

Tekst: Hanna Szymura

Fotografia: Hanna Szymura i Agnieszka Maryniak

 
KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY „PALIĆ, NIE PALIĆ – OTO JEST PYTANIE”

Uczeń naszej szkoły Michał Kieliba zajął III miejsce w powiatowym konkursie „Palić, nie palić – oto jest pytanie” organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu i Wielkopolskie Centrum Onkologii przy współpracy z Państwowym Inspektorem Sanitarnym w Krotoszynie.

Zadaniem konkursowym było wykonanie rebusu z hasłem promującym niepalenie.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów o negatywnych skutkach palenia tytoniu, promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących papierosy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

XIII Miejsko-Gminy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

W dniu 22 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się  XIII Miejsko-Gminy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych.

Jego celem było rozwijanie i doskonalenie sprawności językowych oraz poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkurs składał się z części testowej obejmujący znajomość słownictwa, gramatyki i wiadomości kulturowo – krajoznawczych oraz rozumienie tekstu czytanego.

Wzięli w nim udział uczniowie klas V i VI ze szkół w Borzęcicach, Borzęciczkach, SP Nr 1 oraz SP Nr 3 w Koźminie Wlkp. Z naszej placówki udział brali: Marianna Bączyk, Weronika Zawodna, Nadia Klicińska oraz Eryk Włoszczyński wraz z opiekunem Mileną Gorzelanną. Uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca.

W kategorii klas V:

I miejsce - Zofia Gryska (SP Nr 3)

II miejsce – Weronika Zawodna (SP Nr 1)

III miejsce – Patrycja Kowal  (SP Borzęcice)

W kategorii klas VI:

I miejsce - Marianna Bączyk (SP Nr 1)

II miejsce – Jan Ulka (SP Nr 3)

III miejsce – Eryk Włoszczyński (SP Nr 1)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 58
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT