SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
KONKURS

Król Ortografii

8 czerwca odbył się szkolny konkurs ortograficzny o tytuł KRÓLA ORTOGRAFII. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 22 uczniów. Szkolni znawcy zasad ortograficznych pisali dyktando w dwóch grupach wiekowych: II – III i IV – VI.

Wyniki zmagań konkursowych zostaną ogłoszone podczas uroczystości kończącej rok szkolny.

 
KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY „PALIĆ, NIE PALIĆ – OTO JEST PYTANIE”

Uczeń naszej szkoły Michał Kieliba zajął III miejsce w powiatowym konkursie „Palić, nie palić – oto jest pytanie” organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu i Wielkopolskie Centrum Onkologii przy współpracy z Państwowym Inspektorem Sanitarnym w Krotoszynie.

Zadaniem konkursowym było wykonanie rebusu z hasłem promującym niepalenie.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów o negatywnych skutkach palenia tytoniu, promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących papierosy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 
AKCJA EDUKACYJNA

„RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”

W drugim okresie roku szkolnego 2015/2016 w klasie II b trwała druga edycja projektu edukacyjnego „Rodzice czytają dzieciom”. Przez cały II okres w każdą środę o godzinie 11.00 chętni rodzice czytali dzieciom książki. Wybierając książkę, korzystali z księgozbioru biblioteki szkolnej oraz porad bibliotekarki p. Janiny Sierszuły. Czytelnicze spotkania rozpoczęła pani Ksenia Figaj. Do projektu włączyła się też p. Lidia Dzielicka, p. Urszula Wierzowiecka, p. Joanna Marchwiak, p. Katarzyna Rąplewicz, p. Bogumiła Rybicka, p. Róża Szczotka, p. Karolina Kowalska i  p. Andrzej Ruszczyński. Czytelnicze spotkania przyniosły wszystkim wiele pozytywnych wrażeń i przeżyć. Często wywoływały na twarzach uśmiech, zdziwienie czy zadumę. Rodzice otrzymali pamiątkowe podziękowania, a dzieci za uważne słuchanie  słodką nagrodę. Czekamy na kolejne spotkania z książką!

Uczniowie klasy II b z wychowawczynią


 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

XIII Miejsko-Gminy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

W dniu 22 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się  XIII Miejsko-Gminy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych.

Jego celem było rozwijanie i doskonalenie sprawności językowych oraz poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkurs składał się z części testowej obejmujący znajomość słownictwa, gramatyki i wiadomości kulturowo – krajoznawczych oraz rozumienie tekstu czytanego.

Wzięli w nim udział uczniowie klas V i VI ze szkół w Borzęcicach, Borzęciczkach, SP Nr 1 oraz SP Nr 3 w Koźminie Wlkp. Z naszej placówki udział brali: Marianna Bączyk, Weronika Zawodna, Nadia Klicińska oraz Eryk Włoszczyński wraz z opiekunem Mileną Gorzelanną. Uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca.

W kategorii klas V:

I miejsce - Zofia Gryska (SP Nr 3)

II miejsce – Weronika Zawodna (SP Nr 1)

III miejsce – Patrycja Kowal  (SP Borzęcice)

W kategorii klas VI:

I miejsce - Marianna Bączyk (SP Nr 1)

II miejsce – Jan Ulka (SP Nr 3)

III miejsce – Eryk Włoszczyński (SP Nr 1)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom.

 
WYCIECZKA

Wycieczka klasy Ic i IIc do JURAPARKU w Krasiejowie

W piątek 3 czerwca 2016 r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka do JURAPARKU w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy  zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest TUNEL CZASU.

Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną. Dzieci często pytały o interesujące je tematy związane z tymi niesamowitymi zwierzętami. Następnym etapem wycieczki był PAWILON PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Co ciekawe, mogliśmy je podziwiać w ich naturalnej wielkości. Ostatnim punktem tak bogatego programu w Krasiejowie był niezwykły PLAC ZABAW, który zachwycił wszystkich. Po wyczerpującej zabawie w JURAPARKU udaliśmy się na obiad do McDonalds, a następnie pojechaliśmy do Wrocławia zwiedzić stadion piłkarski Śląska Wrocław. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Pogoda nam dopisała. Dzieci pełne miłych wspomnień zaraz po wyjściu z autobusu, opowiadały rodzicom, co widziały.


 
SPORT

UNIHOKEJ

Turniej unihokeja dziewcząt i chłopców na podsumowanie zmagań sportowych
w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 24 maja 2017r. drużyny dziewcząt i chłopców wystąpiły w Chwaliszewie w turnieju unihokeja zorganizowanym dla najlepszych drużyn w powiecie krotoszyńskim. Wśród nich znalazły się zawodniczki i zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. Turniej był podsumowaniem  zmagań sportowych w roku szkolnym 2016/2017.

Po raz kolejny bardzo dobrze spisały się drużyny „koźmińskiej jedynki”. Dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy II miejsce. Podczas turnieju wyróżniono najlepszych zawodników, wśród których znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1: Oliwia Mrówczyńska, Julia Urna, Jeremiasz Grzesiak i Marcin Wosiński.

Trenerem drużyn unihokeja dziewcząt chłopców jest nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor unihokej Jacek Zawodny

Warto dodać, że od stycznia 2017 roku realizowany jest w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim Program „Szkolny Klub Sportowy 2017” przy wsparciu Gminy Koźmin Wielkopolski. W programie bierze udział 20 dzieci uczestniczących 2 razy w tygodniu w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program – Koźmiński program nauki gry w unihokeja „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa”, którego autorem jest Jacek Zawodny. Dzieci podczas tych zajęć doskonalą swoje umiejętności i wyjeżdżają na turnieje, godnie reprezentując szkołę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej unihokeja dziewcząt i chłopców w Chwaliszewie

I  miejsce - dziewczynki, II miejsce - chłopcy


 
AKCJA GŁOŚNEGO CZYTANIA

XV Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom

W dniach od 29 maja  do 3 czerwca  uczniowie klas pierwszych wzięli udział w akcji głośnego czytania w ramach XV Tygodnia Głośnego Czytania organizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Zaproszeni goście p. Marzena Domeńska – sołtys Czarnego Sadu i strażak ochotnik, radny Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp. p. Karol Jankowiak oraz przedstawicielki Hufca im. Strajku Dzieci Koźmińskich – druhny Agata, Jagoda i Michalina czytali dzieciom wybrane pozycje z literatury dziecięcej.

 
MAM TALENT

"MAM TALENT"

W sobotę, 27 maja b.r. w miejscowym kinie Mieszko,  odbył się przegląd talentów w konkursie „Mam talent”. Oczywiście nie mogło zabraknąć utalentowanych uczniów Jedynki. Udział w konkursie wzięli: Aleksandra Król – pianino, Julia Jędrzejak- piosenka, a także  koło taneczne, prezentując się w tańcu: Oliwia Kołaczkowska , Julia Pluta, Julia Urna, Maria Półrolniczak, Oliwia Mrówczyńska i Julia Chojnicka. Wszystkie dziewczyny zaprezentowały się wzorowo choć tylko Oli Król udało się stanąć na podium. Wszystkim talentom Jedynki gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

 
WYCIECZKA

SPACERKIEM PO STOLICY POLSKI

Koniec maja uczniom klas II a i II b upłynął na zwiedzaniu stolicy Polski. Dla niektórych była to pierwsza wycieczka do stolicy, w dodatku  - dwudniowa. Tym bardziej z kręcącą się łezką w oku, opuszczali Koźmin w drodze ku przygodzie.

Pierwszego dnia wycieczki dzieci zwiedziły gmach Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza, gdzie mogły zobaczyć miejsca, w których nagrywane są popularne programy rozrywkowe np. „Pytanie na śniadanie”, czy „Świat się kręci”. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali studia oraz słuchali słów przewodnika, który zdradzał tajniki tworzenia programów telewizyjnych. Kolejnym etapem podróży były Łazienki Królewskie oraz Starówka. Nie obyło się bez zerknięcia w stronę Stadionu Miejskiego. Po drodze, już z okien autobusu dzieci oglądały Pałac Kultury oraz inne, ważne miejsca stolicy. Na szczęście pogoda dopisała, dzięki czemu skąpana w promieniach słońca Warszawa, była jeszcze piękniejsza. Dzieci, choć zmęczone, chętnie się również przejechały metrem.

Kolejny dzień upłynął uczniom na zwiedzaniu Centrum Nauki „Kopernik”. Tam, oglądali najnowsze zdobycze techniki, mogli dotknąć wszystkich maszyn, eksperymentować, doświadczać – bo taka nauka jest przecież najbardziej efektywna.

Niestety, to co dobre, szybko się kończy. Dzień szybko mijał i trzeba było wracać do domu. W drodze powrotnej dzieci wstąpiły do Żelazowej Woli, by zobaczyć miejsce, z którego wywodził się nasz najwybitniejszy pianista i kompozytor  - Fryderyk Chopin.

Zmęczeni, ale szczęśliwi drugoklasiści, wrócili do domu.

Ta wycieczka z pewnością była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, możliwością zobaczenia stolicy Polski, jak i sprawdzianem samodzielności, który dzieci oczywiście zdały na szóstkę.

 
KONKURS PLASTYCZNY

25 LAT PSP – konkurs plastyczny

18 maja 2017 roku, na placu Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród powiatowego etapu XIX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Wręczenia nagród dokonał Starosta Krotoszyński Pan Stanisław Szczotka z Komendantem Powiatowym bryg. Jackiem Strużyńskim.

Tegoroczna edycja poświęcona była tematyce bezpieczeństwa, a w szczególności dotyczyła kształtowania prawidłowego postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Ponadto celem konkursu było ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Martyna Golińska, ucz. kl. V b
(opiekun Małgorzata Lewandowicz).

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości dzieci i młodzież mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem pożarniczym oraz specyfiką służby strażaków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 54
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT