SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
PODZIĘKOWANIE

Drodzy Uczniowie,

Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

Szanowni Rodzice, Przyjaciele i Darczyńcy

Szkoły Podstawowej Nr 1

im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.

W dniu 31 sierpnia 2017 roku kończę pracę na stanowisku dyrektora szkoły, którą kierowałam  przez  20 lat. Miniony okres był dla mnie szczególnym wyzwaniem, któremu mogłam podołać dzięki wielu osobom, z którymi przyszło mi współpracować.

Szczególne podziękowania kieruję do obecnych jak i byłych nauczycieli naszej szkoły, którzy pod moim kierownictwem, nie szczędząc czasu i sił, starali się sprostać coraz to większym wymaganiom uczniów i  ich rodziców. Nauczycielom z którymi pracowałam przez 20 lat dziękuję za efektywną i owocną współpracę. Dziękuję za zaangażowanie zawodowe, które przyczyniło się do pozytywnego wizerunku naszej szkoły, nie tylko w środowisku lokalnym.

Serdecznie dziękuję pracownikom administracji i obsługi szkoły. Zawsze doceniałam Waszą pracę, bez której nie byłoby czystych i zadbanych sal lekcyjnych, a także pięknego obejścia  naszej szkoły.

Specjalne podziękowanie pragnę złożyć obecnej, a także byłej Pani sekretarce, z którymi przyszło mi pracować. Dzięki Waszej pracy łatwiej było mi uporać się z różnymi sprawami administracyjnymi, z którymi codziennie przychodziło się mierzyć.

Szczególne słowa podziękowania pragnę skierować do wszystkich rodziców, a także członków Rad Rodziców z ich przewodniczącymi na czele: Panią Barbarą Otworowską, Panią Jolantą Piłkowską, Panią Małgorzatą Bielawską, Panią Małgorzatą Olejnik i Panią Anną Stawową. Dziękuję za duże zaangażowanie w życie szkoły, za znaczący wkład pracy, pomoc, wsparcie i osobisty udział w funkcjonowaniu naszej placówki.

Dziękuję również wszystkim Przyjaciołom i Darczyńcom, którzy bezinteresownie wspierali moje działania na rzecz poprawy bazy dydaktycznej i lokalowej naszej szkoły. Nieoceniona była również Wasza pomoc przy organizacji różnych uroczystości i imprez szkolnych.

Za długoletnią współpracę dziękuję władzom Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., a także Paniom z Referatu Oświaty, które czuwały nad kwestiami  finansowymi szkoły.

Z całego serca pragnę podziękować również tym wszystkim uczniom oraz absolwentom naszej szkoły, którzy potrafili docenić moje starania i troskę o przyjazne i bezpieczne miejsce, w którym mogli zdobywać wiedzę i rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Dziękuję za 20 lat współpracy.

Bożena Kulka


 
KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim

Poniedziałek 04 września 2017r.

- 8.00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w sali gimnastycznej nr 1

- 9.00 – 9.15 – spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach

- 9.15 – przejście do kościoła

- 9.30 – msza św. w kościele p.w. Św. Wawrzyńca

- 10.30 – odjazd autobusów sprzed kościoła

W dniu 04 września 2017r. szkoła zapewnia opiekę świetlicową zgodnie z harmonogramem pracy świetlicy.

W związku z pracami remontowymi na ul. Glinki bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły. Do czasu zakończenie prac autobusy szkolne będą podjeżdżały od ul. Floriańskiej. Rodziców i dzieci prosimy o wchodzenie do szkoły od ulicy Polnej. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość!

 
INFORMACJA

Ogłoszenie

Próby przed apelem z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbędą się w dniach:

- 29. 08. 2017r. (wtorek) – o godz. 10.00

- 30. 08. 2017r. (środa) – o godz. 10.00

- 31. 08. 2017r. (czwartek) – o godz. 10.00

Wszystkich uczniów występujących podczas apelu oraz należących do chóru szkolnego prosimy o obowiązkowe przybycie.

Dziękujemy!

 
INFORMACJA

 
INFORMACJA

INFORMACJA

Z pieniędzy pozyskanych podczas sprzedaży upominków na kiermaszu bożonarodzeniowym oraz wielkanocnym zakupiono gry planszowe, dydaktyczne dla uczniów przebywających w świetlicy szkolnej. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pięknych ozdób świątecznych serdecznie dziękujemy

 
INFORMACJA

 
WYCIECZKA

WYCIECZKA KLASY III A, III B

MALBORK, TRÓJMIASTO, TORUŃ

W dniach od 31 maja do 2 czerwca klasy IIIa i IIIb brały udział w trzydniowej wycieczce do Malborka Trójmiasta i Torunia. Z Koźmina wyruszyliśmy wczesnym rankiem. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do Malborka. Zwiedziliśmy tam potężny i rozległy zamek krzyżacki. Po południu dotarliśmy do Gdańska. Tam wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy  Starówkę, Długi Targ, pomnik Stoczniowców, port nad Motławą, Pocztę Polską oraz  Katedrę.

Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Gdyni. Zwiedzanie rozpoczęliśmy spacerem po bulwarach i rejsem statkiem wycieczkowym po Bałtyku. Następnym punktem była  wizyta w ORP „Błyskawica”. To miejsce podobało się szczególnie chłopcom. Później zwiedziliśmy Muzeum Oceanograficzne. Ostatnim przystankiem tego dnia był Sopot. Tam zwiedziliśmy miasto, pospacerowaliśmy po molo i spędziliśmy kilka chwil na pięknej, piaszczystej nadbałtyckiej plaży.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy nowoczesne centrum nauki „Hewelianum”, gdzie poznaliśmy tajemnice energii i przeprowadziliśmy ciekawe doświadczenia. Potem udaliśmy się na Westerplatte. Tam uczestniczyliśmy w „żywej lekcji historii”.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy urokliwy Toruń. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do domu. To była wspaniała wycieczka!

 
INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Podsumowanie innowacji pedagogicznej

„Baśnie, bajki, baje na szkolnych ścieżkach”

W środę 14 czerwca została podsumowana innowacja pedagogiczna „Baśnie, bajki, baje na szkolnych ścieżkach”. W tym dniu wszyscy uczniowie z klas I-III oraz oddziału zerowego zgromadzili się na boisku szkolnym w barwnych kostiumach i z rekwizytami. Każda klasa przygotowała też kolorowe transparenty z hasłami propagującymi czytanie książek. Barwny, a także głośny  korowód ruszył ulicami naszego miasta. Po drodze skandowano hasła i rymowanki związane z czytelnictwem oraz rozdawano mieszkańcom ulotki zachęcające do czytania książek.

Po powrocie nagrodzono też zwycięzców konkursu na najpiękniejszy dzienniczek lektur. Oto wyniki:

 

„NAJPIĘKNIEJSZY DZIENNICZEK LEKTUR”

I miejsce

Katarzyna Dzielicka III b

Małgorzata Pluta II a

Klaudia Majdecka III c

II miejsce

Julia Ratajczyk III a

Julia Nowakowska III b

Michał Krzyżaniak III a

III miejsce

Kacper Łyduch III b

Natalia Golińska III b

Wyróżnienia

Zosia Cichowlas II a

Wojciech Grobelny III a

Julia Udzik III c

Kamilla Naglak III c

W konkursie oceniano 34 dzienniczki lektur z klas II-III.


 

 
WYCIECZKA

WESTERLAND - MAGICZNA KRAINA DZIKIEGO ZACHODU

14 czerwca 2017r. klasa IIa, IIb wybrała się na wycieczkę do Westerlandu niedaleko Chocza. Dzieci poznały mieszkania Indian Wielkich Równin – namioty zwane tipi oraz wszystko, co związane z kulturą i folklorem – totemy, historie piktograficzne na skórach, oryginalne stroje, narzędzia. W części drewnianej obejrzeli charakterystyczne dla dzikiego zachodu budynki, np. chatę trapera, dom Szeryfa, sklep kolonialny czy więzienie.

Dzieci otrzymały indiański tatuaż, z którym mogły pokonać tor przygód. Na jego końcu czekała Indianka, która każdemu nadała indiańskie imię. Mogliśmy spróbować rzucać tomahawkiem, kapeluszem na rogi bizona oraz podkową. Jednym z najciekawszych zadań było płukanie złota u starego trapera. Na koniec zostaliśmy nagrodzeni czekoladową monetą. Mogliśmy, także spróbować wydoić krowę oraz poskakać na dmuchanych zamkach. Zwieńczeniem naszego pobytu w wiosce była możliwość zakupienia pamiątek.

 

 

 

 

 

 
BEZPIECZEŃSTWO

,,BEZPIECZNIE PODCZAS WAKACJI”

W dniu 12 czerwca 2017r.- tuż przed nadciągającymi wakacjami w naszej szkole dla uczniów kl.O-VI odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji i ratownikiem panem Pawłem Jaworskim. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Pan ratownik rozmawiał z nimi na temat bezpiecznych zachowań nad wodą podczas letniego wypoczynku. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszem przypomniały jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw i innych miejscach na świeżym powietrzu. Przypomniano jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, jakich informacji nie należy udzielać oraz jak wzywać pomoc w sytuacji zagrożenia.

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista” 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 58
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT