SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
WYCIECZKA DO CZESZEWA

WYCIECZKA DO CZESZEWA

W słoneczny,  wrześniowy dzień  uczniowie z klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie.

W leśniczówce spotkaliśmy  się z panem leśnikiem , który w interesujący sposób  opowiadał o swojej pracy oraz demonstrował różne narzędzia ułatwiające mu pracę. Uczestniczyliśmy też w ciekawej  pogadance o życiu roślin i zwierząt w lesie. Obejrzeliśmy różne eksponaty zgromadzone w sali wystawowej. Szczególnie podobała się nam makieta z kolorowymi światełkami. W czasie spaceru ścieżką edukacyjną  obserwowaliśmy nadrzeczny krajobraz (las, łąkę , zarośla), udało się nam zrobić zdjęcie jaszczurki. Wiele radości sprawiła nam przeprawa  promem przez rzekę Wartę  na pole biwakowe, ognisko i smażenie kiełbasek.

Zajęcia w tym wyjątkowym miejscu wśród szumu wody, drzew i śpiewu ptaków dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie z klasy IIa i IIb

 

Więcej…
 
KONKURS

OGŁOSZENIE

24 września o godz. 9.00 odbędzie się szkolny konkurs pt.

„Patron  szkoły”

W konkursie mogą wziąć  udział wszyscy uczniowie szkoły.
Do 19 września wychowawcy klas zgłaszają uczestników w bibliotece szkolnej.

Forma konkursu:

  • Klasy „0” i I – praca plastyczna (dowolna technika, kartka A 4)
  • Klasy II – III – test.
  • Klasy IV – VI – test.

Materiał obowiązujący w konkursie znajduje się w Izbie Pamięci i Historii Szkoły.
Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody książkowe, które zostaną wręczone podczas uroczystości „Święta Patrona Szkoły” 26 września 2014 r.

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie Świata – 2014r.

Jak co roku uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata”.

Ten dzień wymyślił pan z Australii w 1989 roku.

W Polsce akcję zapoczątkowała pani Mira Stanisławska-Meysztowicz w 1994 roku. My uczniowie z klas I-III również włączyliśmy się do akcji sprzątania.

Każda klasa razem z wychowawczynią wybrała miejsce, które posprząta. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki zabraliśmy się do pracy!

Klasa IIIb wraz z wychowawczynią p. Grażyną Leśniak sprzątała  świat w okolicy boiska sportowego. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły!

Zespół redakcyjny ,,Trzecioklasista”

 

 

 

 


Również dzieci klas pierwszych wraz z wychowawczyniami również wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”. Pierwszaki przeszły wyznaczonymi ulicami Koźmina Wlkp.,  by miasto wyglądało schludniej i czyściej. Przy okazji młodzi uczniowie dowiedzieli się, że każdy może coś zrobić dla naszej planety.

Oby takie nawyki zostały w nich na zawsze, gdyż na czystej Ziemi  wszystkim żyje się lepiej.

 
SUPER BELFER 2014

Jacek Zawodny nauczyciel SP Nr 1 w Koźminie Wlkp.

Super Belfrem 2014

JACEK ZAWODNY mieszkaniec Koźmina Wlkp., absolwent turystyki i rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, dyplomowany menadżer sportu, nauczyciel wychowania fizycznego w SP Nr 1 w Koźminie Wlkp., wykładowca wychowania fizycznego i turystyki został Super Belfrem 2014 powiatu krotoszyńskiego.

Wyniki Plebiscytu

http://www.glokalna.pl/jacek-zawodny-zwyciezca-plebiscytu/

Wywiad z Jackiem Zawodnym

http://www.glokalna.pl/czlowiek-jest-wielki-przez-to-czym-potrafi-dzielic-sie-z-innymi/

Wiadomości w TV Proart

http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/7495/Wydarzenia/2014-09-12

Foto: Maria Mazurowska; Źródło: Wielkopolska Gazeta Lokalna Krotoszyn, TV Proart

 
NARODOWE CZYTANIE

NARODOWE CZYTANIE W JEDYNCE

Dziś chętni uczniowie naszej szkoły podczas dużej przerwy zostali zaproszeni przez polonistkę p. Agnieszkę Praczyk oraz p. Dyrektor do sali gimnastycznej na rozpoczęcie akcji Narodowe Czytanie, którego III edycja odbyła się w Polsce 6 września. Dwa lata temu Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W zeszłym roku, podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytano dzieła Aleksandra Fredry.

W tym roku, 6 września, Prezydent Polski Bronisław Komorowski zaprosił wszystkich Polaków do lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. „W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw” – takie słowa zachęty można przeczytać na oficjalnej stronie akcji.

Narodowe Czytanie stanowi wspaniałą okazję, by raz jeszcze przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów.

Jak można przeczytać dalej: „ … Dlatego zapraszam wszystkich Państwa, abyśmy razem przeczytali „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, pamiętając o tym, iż najwybitniejsze dzieła rodzimej literatury tak pięknie jednoczą nas jako wspólnotę, wzmacniają polską tożsamość i narodową dumę. Wszystkich Państwa zachęcam do uczestniczenia w Narodowym Czytaniu”.

Zdając sobie sprawę z tego, iż teksty „Trylogii” Sienkiewicza z pewnością są dla nas zbyt trudne, p. Dyrektor Bożena Kulka zaproponowała, by do przygotowanej w szkolnej bibliotece skrzyneczki wrzucać swe propozycje książek, które chcielibyśmy wspólnie przeczytać. Być może czytać nam będą nauczyciele? A może starsi koledzy i koleżanki? A może rodzice? Tak czy owak, sama akcja bardzo nam się podoba i czekamy na więcej.


 
ZEBRANIA Z RODZICAMI

PLANOWANE TERMINY SPOTKAŃ Z RODZICAMI

9 września 2014 r. odbędą się zabrania z rodzicami według następującego harmonogramu:

godz. 1600 rodzice uczniów klas IV; prelekcja nt.: „Moje dziecko idzie do klasy IV”. Spotkanie poprowadzi Pani Lidia Wasielak pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie; sala nr 8

godz. 1630 zebranie z rodzicami uczniów klas I-III oraz oddziału „0”

godz. 1700 zebranie z rodzicami uczniów klas V-VI

godz. 1800 zebranie przedstawicieli rodziców w sali nr 4; wybór nowej Rady Rodziców

 
UNIHOKEJ

PROJEKT UNIHOKEJ

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Koźminie Wlkp. realizuje zadanie publiczne „Propagowanie unihokeja wśród mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wielkopolski”

W ramach projektu „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa” realizowane są zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. Udział w projekcie jest bezpłatny i bierze w nim udział 54 dzieci.

W czerwcu były prowadzone też zajęcia dla dzieci z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” na boisku Orlik. W lipcu treningi odbywały się również podczas obozu sportowo-rekreacyjnego, który UKS „Jedynka” i Stowarzyszenie „Wspólnie dla Koźmina” zorganizowały po raz drugi na Ziemi Leszczyńskiej. Zajęcia w ramach projektu trwają już od kwietnia, a ich zakończenie planowane jest jesienią, kiedy to odbędzie się turniej unihokeja. Dotacja przeznaczona na współfinansowanie zadania pochodzi z budżetu gminy Koźmin Wielkopolski.

Działania na rzecz rozwoju unihokeja zauważył również Zarząd Wielkopolskiego Związku Unihokeja w Poznaniu, który złożył podziękowanie Jackowi Zawodnemu „za zaangażowanie w działania służące upowszechnianiu unihokeja w Wielkopolsce”.

Osobą prowadzącą zajęcia jest nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor unihokeja Jacek Zawodny.

Tekst i fot.: UKS „Jedynka”

 

Więcej…
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

PODRĘCZNIK MEN JUŻ W RĘKACH UCZNIÓW Z JEDYNKI

Ponownie zabrzmiał szkolny dzwonek w Koźmińskiej Jedynce,

zapraszając w swe progi wypoczęte po wakacjach dzieci.

Oficjalna inauguracja rozpoczęła kolejny rok wytężonej pracy. Zebranych uczniów wraz z rodzicami powitała dyrektor placówki Bożena Kulka, żywiąc nadzieję, iż nowy rok szkolny, choć trudny, będzie obfitował w jak najwięcej szczęśliwych wydarzeń.

Nowością jest fakt, że do klas pierwszych, już obowiązkowo, pójdą dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku. Nieco stremowani, ale podekscytowani, odebrali podręczniki do klasy 1, tak, jak ich pozostali koledzy, którzy rozpoczynają swą przygodę ze szkołą.

Po krótkim przemówieniu rozpoczęła się część artystyczna. Wierszem, piosenką i tańcem uczniowie pokazali, iż w Jedynce nikt nie będzie się nudzić, a szkoła jest  otwarta i przyjazna dla wszystkich. Nie zabrakło też akcentu patriotycznego. Dzieci pamiętały o tych, którym 75 lat temu nie było dane rozpocząć nauki. Na zakończenie, przecięcia wstęgi symbolizującego rozpoczęcie roku dokonali: dyrektor szkoły Bożena Kulka, wicedyrektor Małgorzata Lewandowicz, Przewodniczący Rady Miasta Justyn Zaradniak oraz przewodniczący szkoły Marceli Skowroński.

Po zakończonym apelu uczniowie udali się do klas na krótkie spotkanie organizacyjne, by później wziąć udział we Mszy Św.

 
PRZYJAZNA JEDYNKA

Dni adaptacyjne w Jedynce

Nauczycielki z SP Nr 1 już w poprzednim roku szkolnym wielokrotnie wychodziły ku potrzebom milusińskich

z przedszkola „Parkowe Skrzaty” w Koźminie Wlkp. zapraszając dzieci w swe gościnne progi.

Chcąc pokazać, iż Jedynka jako miejsce ich dalszej edukacji, jest szkołą przyjazną i przede wszystkim bezpieczną, organizowały dla nich wiele imprez, przedstawień i warsztatów. Odbyły się m.in.: przedstawienie „Nie płacz, Smoku”, warsztaty prowadzone Metodą Klanzy, Drzwi Otwarte. Tym razem przyszła pora na ostatni element „zaprzyjaźniania się” ze szkołą, czyli dni adaptacyjne. W ostatnim tygodniu sierpnia, pod czujnym okiem nauczycielek klas pierwszych i pedagoga, dzieci zapoznawały się z placówką. Był czas na zwiedzanie szkoły, gry integracyjne w salach i na placu zabaw, warsztaty plastyczne. Dzieci uczyły się nowych piosenek, brały udział w zawodach sportowych i aerobiku. Pod okiem wykwalifikowanej kadry poznawały także kroki taneczne, by móc zaprezentować swe umiejętności podczas finałowej dyskoteki. Zmęczone ciągłymi wyzwaniami, mogły odpocząć oglądając film animowany.  To, co dobre, szybko się kończy. Cieszy jednak fakt, iż dzieci i ich rodzice byli zadowoleni z tej inicjatywy podjętej przez placówkę. Bowiem tego typu zajęcia są niezmiernie ważne, szczególnie dla małego dziecka, które ma wiele obaw w związku z przyjściem do nowej szkoły czy przedszkola.

Więcej…
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

godz. 8.00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015,

godz. 9.30 – Msza św. w Kościele Św. Wawrzyńca

godz. 10.30 – odjazd autobusów szkolnych spod kościoła

Opiekunowie:

Kaniew - Czarny Sad - B. Chojnicka

Orla - Cegielnia - M. Adamkiewicz

Staniew - J. Kryś

W tym dniu szkoła zapewnia opiekę świetlicową

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 54
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT