SP nr 1 w KoĽminie Wielkopolskim
Adres szkoły: ul. Glinki 11
  63-720 Koźmin Wielkopolski
Tel./fax: (+48) 62-721-6854
  www.sp1.kozminwlkp.pl
  sekretariat_sp1@wp.pl
Nowy dyrektor szkoły

 

 

PAN JACEK ZAWODNY DYREKTOREM

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

IM. STRAJKU DZIECI KOŹMIŃSKICH 1906/1907

W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM


 

 

Nasz nowy Dyrektor w Koźminie Wielkopolskim mieszka od 2002 roku, jest żonaty i ma 3 córki. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Ukończył Ogólnopolski Program Kształcenia Kadr Sportowych, jest dyplomowanym menedżerem sportu i oświaty oraz nauczycielem i wykładowcą wychowania fizycznego i turystyki.

Więcej…
 
PROJEKT MATEMATYCZNY

PROJEKT

Matematyczne rozgrywki intelektualne pod hasłem "Matematyczna Jedynka"

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim wzięła udział w III edycji Programu „mPotęga”, którego organizatorami są Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Projekt Matematyczne rozgrywki intelektualne pod hasłem "Matematyczna Jedynka" został wyróżniony przez Kapitułę Konkursu i szkoła otrzymała kwotę 5 tys. zł na zakup pomocy matematycznych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup laptopa jak również na gry matematyczne i planszowe. Ufundowane zostaną także nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach matematycznych.

Działania realizowane w ramach projektu:

 • Rysowanie na ekranie – konstruowanie figur geometrycznych w Scratch’u
 • Warsztat dla uczniów i rodziców: „Rodzinny wyścig” – wykorzystanie aplikacji MathDuel przy użyciu tabletów i smartfonów
 • Konkurs matematyczno – fotograficzny „Matematyka na fotografii” dla uczniów klas IV – VI
 • Warsztat dla uczniów i rodziców: „Gamifikacja w edukacji” – wykorzystanie aplikacji LearningApps
 • Gry matematyczne – Rummikub”, „Blokus”, „Radosne sześciany Happy Cube i Profi Cube", oraz gry  logiczne – „Sudoku”, „Mosty”, „Przekładaki”, Marynarze, Kałuże, Pomóż Tomkowi, Zabawa w „24”, Najdłuższy promyk, Farmer, Kto pierwszy do mety, Hokus-Pokus, Zrywanie kwiatów, Zbieramy  punkty, Magiczne kwadraty, Bingo
 • Matematyczne wyszywanki pt. „Wielokąty foremne i ich przekątne” dla uczniów i rodziców
 • Wykorzystanie narzędzi TIK – przygotowanie prezentacji multimedialnej o sławnych matematykach
 • Turniej sportowy „Kółko i krzyżyk”
 • Zabawy dla uczniów: „Matematyczna rozgrywka intelektualna” – wykorzystanie aplikacji quizizz (http://www.quizizz.com)
 • Korzystanie z narzędzi interaktywnych: puzzli, zadań zamieszczonych na stronie www.gwo.pl oraz  www.matzoo.pl i pakietu zadań programu Matlandia
 • Praca metodą projektu – „Matematyka w obserwacjach pogody”
 • Metoda MSB – Matematycznych Stacji Badawczych - Gabinet Zaginionych Figur, Instytut Magicznych  liczb, Matematyczne Biuro Detektywistyczne, Matematyczna enigma
 • Matematyka w terenie – Wybrane propozycje zajęć matematycznych w terenie: Szkolne ścieżki, po których wędrujemy, Wesoła matematyka w parku, Matematyczna miniolimpiada sportowa
 • „Rodzinne” traktowanie edukacji matematycznej: pieczenie ciast, przygotowanie przyjęcia urodzinowego

A zatem! Ruszamy do pracy:), bo jak powiedział Roger Bacon Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki!

 
PODZIĘKOWANIE

Drodzy Uczniowie,

Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

Szanowni Rodzice, Przyjaciele i Darczyńcy

Szkoły Podstawowej Nr 1

im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.

W dniu 31 sierpnia 2017 roku kończę pracę na stanowisku dyrektora szkoły, którą kierowałam  przez  20 lat. Miniony okres był dla mnie szczególnym wyzwaniem, któremu mogłam podołać dzięki wielu osobom, z którymi przyszło mi współpracować.

Szczególne podziękowania kieruję do obecnych jak i byłych nauczycieli naszej szkoły, którzy pod moim kierownictwem, nie szczędząc czasu i sił, starali się sprostać coraz to większym wymaganiom uczniów i  ich rodziców. Nauczycielom z którymi pracowałam przez 20 lat dziękuję za efektywną i owocną współpracę. Dziękuję za zaangażowanie zawodowe, które przyczyniło się do pozytywnego wizerunku naszej szkoły, nie tylko w środowisku lokalnym.

Serdecznie dziękuję pracownikom administracji i obsługi szkoły. Zawsze doceniałam Waszą pracę, bez której nie byłoby czystych i zadbanych sal lekcyjnych, a także pięknego obejścia  naszej szkoły.

Specjalne podziękowanie pragnę złożyć obecnej, a także byłej Pani sekretarce, z którymi przyszło mi pracować. Dzięki Waszej pracy łatwiej było mi uporać się z różnymi sprawami administracyjnymi, z którymi codziennie przychodziło się mierzyć.

Szczególne słowa podziękowania pragnę skierować do wszystkich rodziców, a także członków Rad Rodziców z ich przewodniczącymi na czele: Panią Barbarą Otworowską, Panią Jolantą Piłkowską, Panią Małgorzatą Bielawską, Panią Małgorzatą Olejnik i Panią Anną Stawową. Dziękuję za duże zaangażowanie w życie szkoły, za znaczący wkład pracy, pomoc, wsparcie i osobisty udział w funkcjonowaniu naszej placówki.

Dziękuję również wszystkim Przyjaciołom i Darczyńcom, którzy bezinteresownie wspierali moje działania na rzecz poprawy bazy dydaktycznej i lokalowej naszej szkoły. Nieoceniona była również Wasza pomoc przy organizacji różnych uroczystości i imprez szkolnych.

Za długoletnią współpracę dziękuję władzom Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., a także Paniom z Referatu Oświaty, które czuwały nad kwestiami  finansowymi szkoły.

Z całego serca pragnę podziękować również tym wszystkim uczniom oraz absolwentom naszej szkoły, którzy potrafili docenić moje starania i troskę o przyjazne i bezpieczne miejsce, w którym mogli zdobywać wiedzę i rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Dziękuję za 20 lat współpracy.

Bożena Kulka


 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Bezpieczeństwo ważna sprawa – w „Jedynce” to podstawa!

2 września 2016 roku uczniów klasy 0-III odwiedzili funkcjonariusze policji – st. asp. Wojciech Gugała oraz asp. Krzysztof Grzemski z Komisariatu Policji Koźmin Wlkp. W czasie spotkania panowie policjanci poruszyli bardzo ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa w szkole. Mówili o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i na podwórku oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Ostrzegali również przed osobami nieznajomymi.

Serdecznie dziękujemy panom policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi uczniami.

 

 

 

 

 

 
KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim

Poniedziałek 04 września 2017r.

- 8.00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w sali gimnastycznej nr 1

- 9.00 – 9.15 – spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach

- 9.15 – przejście do kościoła

- 9.30 – msza św. w kościele p.w. Św. Wawrzyńca

- 10.30 – odjazd autobusów sprzed kościoła

W dniu 04 września 2017r. szkoła zapewnia opiekę świetlicową zgodnie z harmonogramem pracy świetlicy.

W związku z pracami remontowymi na ul. Glinki bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły. Do czasu zakończenie prac autobusy szkolne będą podjeżdżały od ul. Floriańskiej. Rodziców i dzieci prosimy o wchodzenie do szkoły od ulicy Polnej. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość!

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

„Czas powitać przyjaciół!”- pod takim hasłem klasa V a i II a wraz z wychowawczyniami oraz chór szkolny wraz z opiekunem zorganizowały w naszej szkole apel z okazji rozpoczęcia  nowego roku szkolnego 2016/2017.

Po wakacjach powitano nie tylko  przyjaciół ze szkolnych ław, szanownych Rodziców i Grono Pedagogiczne. Pani Dyrektor Bożena Kulka serdecznie przywitała również szacownych gości: Starostę Krotoszyńskiego - Pana Stanisława Szczotkę,  przedstawiciela Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - młodszego brygadiera Sławomira Branta, Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie -  brygadiera  Jacka Strużyńskiego, zastępcę Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej  w Krotoszynie - brygadiera Tomasza Niciejewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy  Koźmin Wlkp. - Pana Macieja Bratborskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp. – Pana Justyna Zaradniaka.

Uświetnili oni swą obecnością ww. apel w związku z uhonorowaniem  bohaterskiej postawy ucznia naszej szkoły – Krzysztofa Kaczmarka, który podczas pożaru zachował się jak profesjonalny strażak, ratując małą siostrę.

Artykuł o wizycie w "Jedynce" ukazał się również na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Dzielny-Ognik/idn:36040

Życzymy wszystkim takich przyjaciół! Każdy może taki być! Uczmy się i pomagajmy sobie wzajemnie. Pracowici wolontariusze - do dzieła! Nowy rok szkolny  wystartował!

Redakcja gazetki  S.P. nr 1 w Koźminie Wlkp. „Nowinki z Jedynki


 
INFORMACJA

Ogłoszenie

Próby przed apelem z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbędą się w dniach:

- 29. 08. 2017r. (wtorek) – o godz. 10.00

- 30. 08. 2017r. (środa) – o godz. 10.00

- 31. 08. 2017r. (czwartek) – o godz. 10.00

Wszystkich uczniów występujących podczas apelu oraz należących do chóru szkolnego prosimy o obowiązkowe przybycie.

Dziękujemy!

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

KOMUNIKAT

godz. 8:00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w dniu 1 września 2016 r.

- po uroczystości spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach

godz. 9.30 Msza św. w Kościele p.w. Św. Wawrzyńca

godz. 10.30 odjazd autobusów szkolnych sprzed kościoła

Kaniew - Czarny Sad – A. Waściński
Orla - Cegielnia - M. Mazurowska
Staniew, Biały Dwór - J. Kryś

W tym dniu szkoła zapewnia opiekę świetlicową.

 
PROJEKT "MATEMATYCZNA JEDYNKA"

Projekt Matematyczne Rozgrywki Intelektualne

pod hasłem „Matematyczna Jedynka

Projekt dofinansowała Fundacja mBank

Uczniowie klas szóstych poznali bardzo interesujący program – Scratch. Jest to język programowania pozwalający na łatwe tworzenie animacji, historii interaktywnych, muzyki i gier. Scratch umożliwia ponadto umieszczanie samodzielnie stworzonych programów w specjalnym serwisie społecznościowym.

Programowanie w Scratch'u odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi.

Uczniowie, korzystając z poznanych elementów środowiska Scratch, w tym z bloczków, skryptów, narzędzi czy wyrażeń, przygotowali kilka prac: pentagram, gwiazdkę, serwetkę. Przygotowanie tych prac opiera się oczywiście na znajomości matematyki. Jak narysować kwadrat, nie mając kartki papieru i ołówka?

Ich przygoda z językiem programowania dopiero się zaczyna. Popatrzcie na ich prace:)


 
INFORMACJA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 54
HOME | O SZKOLE | LINKI | KONTAKT